• mesa
EGE Haber Girişi : 20 Haziran 2022 13:13

Marmaris’te Turistlerin Kerem Görsev İlgisi

Uluslararası tanınan ünlü Türk piyanist Kerem Görsev, Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Marmaris Anfi Tiyatro’da sahne aldı.

Samir Gülahmedov Şefliğinde MAKSAD Festival Orkestrası’nın eşlik ettiği;  Kontrbas’da Volkan Hürsever ve Davul’da Ferit Odman’la birlikte  “Caz Grubu Kerem Görsev Trio” adıyla yaklaşık 2 saat sahnede kalan Sanatçı Görsev; çoğunluğu İngiliz olan yabancı turistlerinde geldiği, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Başkan Yardımcıları Ali Zağlı ve İhsan Öztürk, Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Mustafa Deliveli’nin de içinde bulunduğu yaklaşık 2000 sanatseverce, dakikalarca alkışlandı.

radisson ilanı UKRAYNALILAR’DAN MARMARİS’E DAYANIŞMA TEŞEKKÜRÜ


               

Ukrayna’da halen devam eden savaş mağdurları için İnsani Yardım Kampanyası gerçekleştiren, Marmaris’te bulunan Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri de, festivale destek için konsere gelenler arasındaydı. Marmaris’te yerleşik yaşayan Olga Kara ve Liudmyla Nizenko; savaştan dolayı üzüntülü olmalarına rağmen; Marmaris Halkı’nın insani yardım desteklerini unutmayacaklarını belirterek; “Savaş devam ediyor, biz Marmaris’te güvende olsak ta aklımız Ukrayna’da. Dileğimiz biran önce bu savaş bitsin. Biz buraya aslında eğlenmeye gelmedik. Düşündük ki Marmaris’te böyle uluslararası planlanan ve ilk kez yapılan bir etkinlik var. Biz de arkadaşlarımızla konuşup destek amaçlı konsere geldik. Bizlere insani destek olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.” dediler.
                 

Çeşitli etkinliklerle devam eden Festival kapsamında Anfi Tiyatro’da:  20 Haziran'da Fazıl Say, 25 Haziran'da da Boğaziçi Gençlik Korosu sahne alacak. Festivalin son günü 28 Haziran'da ise Azerbaycanlı piyanist ve besteci İlyas Mirzayev, MAKSAD Festival Orkestrası ile birlikte Muğla türkülerini seslendirilecek.