• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 29 Mart 2024 17:19

Mandalinci: Hep beraber başaracağız

Mandalinci: Hep beraber başaracağız
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Gümbet ve Çırkan mahallelerinde esnaf ziyaretlerinin ardından Çamlık, Kumköy, İrmene, Tepecik ve Kemer’de halk buluşmalarına katıldı

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’un dört bir yanında ziyaretler gerçekleştirirken bugün Bodrum merkezde Koray Avcı, cumartesi günü ise Turgutreis’te Berkay ve Norm Ender’in konserleriyle taçlanacak büyük mitinglerde vatandaşlarla buluşacak

voyage otel

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Gümbet ve Çırkan mahallelerinde esnaf ziyaretlerinin ardından Çamlık, Kumköy, İrmene, Tepecik ve Kemer’de halk buluşmalarına katıldı.

 

 

“Parlasın Bodrum, parlasın Türkiye Cumhuriyeti”

 

 

 

Başkan Adayı Tamer Mandalinci, 29 Mart Cuma günü (bugün) Bodrum Merkez’de Koray Avcı, 30 Mart Cumartesi günü ise Turgutreis’te Berkay ve Norm Ender’in konserlerinin de yer alacağı büyük mitinglerle seçim çalışmalarını tamamlayacak.

 

 

Seçim çalışmaları kapsamında Bodrum merkezde 29 Mart Cuma günü, Turgutreis’te ise 30 Mart Cumartesi günü konser ve miting düzenleneceğini aktaran Mandalinci, cuma günü Koray Avcı’nın, cumartesi günü ise Berkay ve Cumhuriyet’in 100. Yılı Marşıyla herkesi coşturan Norm Ender’in sahne alacağını, tüm Bodrumluları beklediklerini ifade etti. Mandalinci, “Parlasın Bodrum, parlasın Türkiye Cumhuriyeti diyelim” dedi.

 

 

Pozitif Ayrımcılık

 

 

Ziyaretler sırasında açıklamalarda bulunan Mandalinci kadınlara, çocuklara ve gençlere pozitif ayrımcılık yapacaklarını, gençlerin önünü açmak için, kadınların desteklenmesi için gereken aksiyonları alacaklarını, sosyal, kültürel, ekonomik hayatta önceleyen projeleri hayata geçireceklerini ifade etti. Mandalinci, “Gençlerin önünü açmak için, kadınların desteklenmesi için gereken aksiyonları alacağız; sosyal, kültürel, ekonomik hayatta önceleyen projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

 

 

Mandalinci:” Bodrum Belediyesinin emanetçisi olacağım”

 

 

Belediyelerin bütçelerinin, halkın verdiği vergilerle oluşturulduğunu hatırlatan Mandalinci, “Ben ve ekibim, yalnızca sizin olanın, cebinizden artırarak ödediğiniz vergilerle bütçesi oluşan Bodrum Belediyesinin, gerçek sahibi halkımız adına emanetçisi olacağım. Bize emanet edeceğiniz belediyeyi, en etkin şekilde hizmet sağlamak ve bunların en iyi şekilde sizlere ulaşması için gece gündüz demeden çalışacağız” dedi.

 

 

Yoğun seçim çalışmalarının 31 Mart’ta halkın iradesinin sandığa yansımasıyla sona ereceğini dile getiren Mandalinci, halkı sandıklara davet ederek oy haklarını kullanmalarının önemine vurgu yaptı.

 

 

“Bu yol, beraber kıymetli”

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesinde Ahmet Aras’ın göreve gelmesiyle, Bodrum’un önemli destekler alacağını ve kronikleşmiş denen sorunların çözüme kavuşacağını anlatan Mandalinci, “Bodrum’un yararına olacak yatırımlar için tüm kamu kurumlarının, bakanlıkların ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kapısını çalacağım. Kendim için değil Bodrum halkı için isteyeceğim. Çözüm, hizmet neredeyse sizler için gideceğim. Girdiğimiz bu yol, tek başına CHP’nin, tek başına Tamer Mandalinci ve ekip arkadaşlarının, Bodrum Belediyesi çalışanlarının yolu değil; bu yol hepimizin, Bodrum’un yolu. Bu yol, beraber olduğumuz için kıymetli. Hep beraber başaracağız” diye konuştu.

 

 

“Tek bir işimiz var: çok çalışmak. Gençlere güvenin!”

 

 

Sıfat, ünvan, koltuğun kendi nazarında öneminin olmadığını vurgulayarak amacının vatana, millete, Bodrum’a hizmet ve borç ödeme olduğunu ifade eden Mandalinci şöyle konuştu “Atatürk'ümüzün ve bize emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Gençliğe Hitabesindeki gençlere olan güvenini belediye yönetiminde, kamu yönetiminde, devlet yönetiminde söz sahibi olarak borcumuzu, vatandaşlık görevimizi yerine getirme hedefindeyim. Diyoruz ki birlikten kuvvet doğar. Hep beraber yürüyeceğiz. Çünkü hedefe ulaşmak için, muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için yolumuz çok uzun. Ama uzun yolumuzda heyecanımız var, sinerjimiz var, gençliğimiz ve enerjimiz var ve arkamızda koskoca bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi var. O yüzden nereden geldiğimizi unutmayacağız. Nereye gitmek istediğimizi de çok iyi bileceğiz. Tek bir işimiz var: çok çalışmak. Gençlere güvenin. Gençler muhtar, meclis üyesi, başkan, milletvekili, bakan hatta Cumhurbaşkanı olsunlar. Biz bu yolu açacağız, gençlerimizi her konuda destekleyeceğiz, omuz omuza bir siyaset anlayışını hayata geçireceğiz.

 

 

1 Nisan’da başlayacak 5 yıllık hizmet dönemiyle bunu hayata geçirmek, hepinizin gurur duyduğu, belediyeden razı olduğu, memnun olduğu ve ortak paydada mutlulukla buluştuğu bir yönetimi sergileyeceğiz. Bizi bugüne kadar asla yalnız bırakmadınız, bundan sonra da bu yolda birlikte yürümek için 31 Mart’ta üzerinize düşeni yapacaksınız. Milletimize ‘iyi insan, milletine, memleketine sahip çıkıyor, eser bırakıyor’ dedirtmeyi nasip etsin.”

 

 

DİSK’le Bir Araya Geldi

 

 

DİSK Bodrum Temsilciliğinde sendika yöneticileri ve üyeleriyle buluşan Tamer Mandalinci, emeğe verdikleri önemin altını çizerek işçinin alın teri kurumadan ücretini alması düşüncesiyle hareket edeceklerini, geçmiş dönemde yaşanan aksaklıkları ortadan kaldıracaklarını belirtti.

 

 

Mandalinci, belediye işçisinin mutlu olmasının motivasyonunu artıracağını ve daha verimli iş üreteceğini ifade ederek, “Gece gündüz demeden çalışan belediye işçileri, hizmetleri halka yansıtıyor. Ekibimizin önemli bir parçası. Mutlu oldukları şartları sağlamak ve gelir adaletsizliği varsa önüne geçmek de belediye başkanının işi. Göreve geldiğimde bu konuyu ele alacağız ve nerede bir adaletsizlik varsa bunun karşısında dimdik duracağım. Belediyenin gerçek sahipleri Bodrumlular, belediye çalışanlarıdır. En verimli hizmeti sunmak için birlikte çalışacağız” diye konuştu.

 

 

Oto Galericileri Kooperatifi yöneticileriyle de bir araya gelen Mandalinci, talepleri dinledi, esnafın sorunlarını giderecek Oto Galericileri Sitesinin hayata geçirilmesi için ortak çalışma yürüteceklerini ifade etti. Mandalinci, Gümüşlük’te Bodrum Belediyesinin organizasyonunda verilen iftar ile Bodrum Karslılar Derneğinin iftarına da katıldı.