• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 01 Nisan 2024 10:03

Mandalinci: Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız

Mandalinci: Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız
Alkışlar ve sloganlar eşliğinde meydana gelen Tamer Madnalinci, eşi Sezil Tamer Mandalinci ile sahneye çıktı. Mandaini’ye, CHP ilçe Başkanı Tuna Işın ve parti yönetimi eşlik etti. Mandalinci “Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız” dedi.

Yerel seçimlerden büyük bir zaferle çıkması kesinleşen Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci Belediye Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Mandalinci için meşaleler yakarak “Tamer Başkan” sloganları atan kalabalık, ellerinde Türk Bayrakları ve CHP bayraklarıyla karşıladı.

voyage otel

 


Alkışlar ve sloganlar eşliğinde meydana gelen Tamer Madnalinci, eşi Sezil Tamer Mandalinci ile sahneye çıktı. Mandaini’ye, CHP ilçe Başkanı Tuna Işın ve parti yönetimi eşlik etti.  Yaşadığı gururu sözcüklerle tarif etmesinin güç olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Mandalinci, "Hissettiğim mutluluğu ve sizlere beş yıl boyunca hizmetkar olmak için yaşadığım heyecanı kelimelerle tarif edemiyorum. Gümbür gümbür geldik" dedi.
Seçim kampanyası boyunca kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, küskünleri barıştırarak, gönüllere dokunarak çalıştıklarını ifade eden Mandalinci, bunun karşılığında Bodrum halkının yüzde 58 gibi bir oy oranıyla kendilerini göreve getirdiğini söyledi.

 

 

Tamer Mandalinci konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Halkımız, ‘bizim sorunlarımızı sen çözeceksin’ dedi. ‘Başkaları gibi ötekileştirmeyecek, başkaları gibi kavga etmeyecek, sımsıkıya, umutla, mutlulukla, memleketimin kuzeyinden güneyine doğusundan batısını sen bağlayacaksın, o köprüyü sen kuracaksın’ dedi. Sizin vermiş olduğunuz bu emanet benim başımın tacıdır. Layığıyla bu emanete sahip çıkmak için sizlere hizmet etmek için var gücümle çalışacağım. Güveninizi boşa çıkarmayacak ve beş yıl boyunca hem Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak hem de Bodrum Belediyesi olarak hizmet edeceğiz." 30 yaşında olması nedeniyle rakipleri tarafından kendisinin çoğu kez eleştirildiğini söyleyen Mandalinci "Aslına bakarsanız bizleri kendileri gibi sandılar. Ama biz kimseyi ötekileştirmemeyi biat edindik kendimize. Kimseyi ayırmayacağız dedik. Bugün görüyorum ki iyilik kötülüğü yenmiş, aydınlık karanlığı boğmuş, memleketime bahar gelmiş bahar. Allah hepinizden razı olsun" diye konuştu. Sonuçların Bodrum'a, Muğla'ya, Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulunan Tamer Mandalinci, geçmişini inkar edenlerden olmadıklarını, geçmişin verdiği değerlerle gurur duyarak, bütünleşmek bu günlere geldiklerini, yarınlara mutlulukla yürüdüklerini sözlerine ekledi. Türkiye genelinde seçilen belediye başkanlarının çıtayı daha yukarı koyacaklarını kaydeden Mandalinci, “Bizden sonra gelenler de bizlerin açmış olduğu yolda yürüyüp laik Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacaktır.  Yarından itibaren beş yıllık harika bir hizmet dönemi olacak. Geleneklerimizi, kültürümüzü yaşatıp, sahip çıkıp, daha ileri taşıyacağız” ifadesini kullandı. 

 

 


“Öyle güzel bütünleşeceğiz ki insan odaklı hizmeti o kadar güzel yapacağız ki bir daha bizim aramıza hiç kimse giremeyecek.” Sözleriyle konuşmasını tamamlayan Tamer Mandalinci parti teşkilatına, eşine, ailesine ve tüm Bodrumlulara bir kez daha teşekkür etti.