BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 16 Şubat 2021 14:37

Kent konseyinden Başkan Aras'a açık mektup: Sözlerinize sahip çıkın

Bodrum Kent Konseyi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibine çağrıda bulunarak "Bodrum yok ediliyor. Gelin altına imza attığınız sözlerinize sahip çıkın" çağrısında bulundu

Haber Merkezi - Bodrum Kent Konseyi, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı toplantının sonuç bildirgesini açıkladı. Bodrum Kent Konseyi bileşenlerinin temsilcileri, platformlar , sivil inisiyatifler ve bireylerden oluşan 47 kişi, üç saat süren toplantının sonuç bildirgesinde "Anayasa ve yasalar hiçe sayılarak uzun zamandır  var olan ve devam eden işgal, talan, rant politikalarına ve yıkıcı tahribatlara karşı çıkarak yasal ve toplumsal alanlarda mücadele veren bizler bir araya geldik. Anayasa’da hüküm altına alınmış olan yaşam hakkımız ve aynı çerçevede sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşam hakkımızın, kentsel haklarımızın, doğanın haklarının yok sayılarak sürdürülen bu politikaya karşı mücadelelerimizde ortaklaşmak, dayanışma ve güç birliği içinde olmak ve bunun yöntemlerini oluşturmak konusunda karar aldık”  ifadelerine yer verildi. 

radisson ilanı

 

Başkan Aras'a açık mektup 

Kent Konseyinin verdiği  bilgilere göre, toplantıya davet edilen  Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibinden hiç birisi katılmazken, Başkan Aras,  külliye inşaatına dair bilgi içeren mesajını iletti.

Bodrum Kent Konseyi, sonuç bildirgesinde  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibine  yöneliikte çağrıda bulundu. Başkan Aras'ın seçim öncesi söylemlerinin hatırlatıldığı sonuç bildirgesinde "Gelin altına imza attığınız sözlerinize sahip çıkın" çağrısı yapıldı.

 

Başkan Aras ve ekibine yönelik sonuç bildirgesinin devamında ise şu ifadelere yer verildi:  Sayın Aras, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin öncesinde ve seçildikten sonra muhtelif toplantılarda, röportajlarda; Bodrum’u Kent Konseyi, TMMOB, Stk lar, sivil inisiyatiflerin katılımı ve katkısı ile birlikte yöneteceğim, Bodrum için yapılması gereken neyse birlikte karar vereceğiz, 1 Nisan 2019 dan sonra Bodrum’u demokratik katılımcı bir anlayışla yöneteceğim. Her konuda demokrat, eşitlikçi, özgürlükçü bir yönetim anlayışı vaad ediyorum, Bundan sonra Bodrum’da herşey her platformda tartışılacak, Bodrum’u çevre, kültür, tarih başta olmak üzere tüm değerleriyle korunması için teminat veriyorum. Benim böyle bir gücüm ve duruşum var. Yarımadada yapılacak herhangi bir müdahalenin sizlerin onayından geçmeden benim tarafımdan onaylanması mümkün değil , Bodrum'da her şeye müdahil olacağız. Yani bu bizi ilgilendirmez diye bir şey yok arkadaşlar. Biz her şeye müdahiliz, Biz artık Bodrum’da tüm değerlerimizi koruma ağırlıklı bir plan ve program yapacağız. Tüm kurumlarla birlikte çalışmaya hazırız. Küdür’de çevreci dostlarımızla birlikte direnişin ateşini yaktık. Bundan sonra Bodrum’da, Bodrum halkının istemediği hiçbir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz. Ve verdiği sözlerin altına imzamı atıyorum dediniz"Bodrum yok ediliyor! Tüm canlıların ,doğanın, hepimizin yaşam hakkı, tarihimiz ve kültürümüz sistematik olarak talan ediliyor. Tüm canlıların bir arada eşit, özgür ve barış içinde yaşayacağı bir çefre ve Bodrum için Hep birlikte mücadele edlim.Gelin altına imza attığınız sözlerinize sahip çıkın."