BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 02 Mart 2020 00:21

İYİ Parti'de kongre süreci tamamlandı: Nevzat Kanber  güven tazeledi!

İYİ Parti Bodrum İlçe Kongresi bugün gerçekleşti. Mevcut Başkan Nevzat Kanber, yeniden ilçe başkanı seçildi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve partililer katıldı. Bodrum'da yaklaşık 1000 kayıtlı üyesi bulunan İYİ Parti kongresine katılımın ise oldukça düşük olduğu gözlendi. Kongrede toplan 138 üye oy kullandı.

radisson ilanı

 

ATATÜRK VE YAKIN TARİHİ UNUTTURMAK İSTİYORLAR

 

Kongrede İdlib’te şehit olan Mehmetçikler için lokma dökülüp dualar okundu. Açılış konuşmasını yapan Nevzat Kanber, İdlib’te şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, Türk Milleti’ne de başsağlığı dilediği konuşmasında şunları dile getirdi:

“Tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Allah onlara gani gani rahmet eylesin. Yüreğimiz yanıyor. Her gün şehitlerimiz var. Anaların babaların bakmaya kıyamadığı kınalı kuzuları, askerlerimiz şehit oluyor. Bu ülkenin Atatürkçüleri olduğu sürece bu ülke yaşayacaktır. Sadece bir olmanın ve diri olmanın zamanı gelmiştir. Bizler Atatürk’ü kendimize pusula etmeliyiz. Bugün bile bize Atatürk ve yakın tarihi unutturmak istiyorlar. Ulus bilincimizi oluşturan milli değerlerimizi hafızamızdan silmek istiyorlar. Hafızalarımızı silip biçimlendirmelerine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

 

HİÇBİR SÖZ SÖYLEMEMEK DAHA DOĞRU GİBİ GELİYOR

 

Başkanlık divanının seçildiği kongrede faaliyet raporu ve mali rapor okunup ibra edildi. Şehitler nedeniyle uzun siyasi konuşmaların yapılmadığı kongrede kısa bir konuşma yapan Metin Ergun, sözün bittiği yere gelindiğini söyleyerek “Ne konuşacağımı bilemiyorum. Sözümüz olmadığı için değil, söylenecek çok fazla söz olduğu için de konuşmak istemiyorum. Galiba bu dönem susmak doğru olacak. Anadolu’nun her bir coğrafyasına şehit tabutları gelirken, gelen turist sayısından bahseden, camide içki içtiler palavrasını, yalanını tekrar tekrar dile getiren ve yüreğimizi yaralayan, 80 milyon insanımızın yüreğini köz gibi kavuran o yüz ifadesi, o dünkü kahkahayı duyduktan sonra hiçbir söz söylememek daha doğru gibi geliyor” şeklinde konuştu. 

“İdlib’e niye girdik?” sorusunu soran İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ise “Tek adamın bizi getirdiği yer burası. Tek adam ne isterse o oluyor. Bizim bundan bir an önce kurtulmamız lazım. Şayet ülke olarak bir problem yaşıyorsak hep beraber seferber olalım. Ben bu kadar söyleyeyim çünkü acımız çok büyük” dedi.  

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun da şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralı askerlere de acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Ateş düştüğü yeri yakar. Bodrum’dan ne kadar bu acıyı hissetsek de azdır. Ama bugünleri de aşacağız. İçinde bulunduğumuz coğrafya sürekli mücadele halinde olmayı gerektiriyor. Bundan sonraki süreçte devletimizin, ordumuzun yanında olmak bizlere düşer. Bugün siyaset yapma günü değil, birlik ve beraberlik içerisinde ordumuzun, devletimizin yanında olma günü.”

Partinin kurulduğu günden bu yana emekleri geçen herkese teşekkür eden Tosun, “Partimiz kurulduğu günden beri 3 tane seçim yaşadı. Yerel seçimlerde de Bodrum’un 2’nci partisi olduk. Tamam seçimi alamadık ama bugün de Bodrum’da bir realite var; yüzde 35 oy almış ve Bodrum’un 2’nci büyük siyasi hareketi ve önümüzdeki süreçte de inşallah birinci siyasi hareketi olma yolunda ilerleyen bir İYİ Parti var. Onun için ben bugüne kadarki süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Seçilecek İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve yönetimine de şimdiden tebriklerimi iletiyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Nevzat Kanber 33 asil, 29 yedek yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Kongrede kullanılan 138 oyun tamamını alan Kanber, yeninden İlçe Başkanı oldu. Nevzat Kanber başkanlığında İYİ Parti Bodrum ilçe Yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;

Nevzat Kamber, Nilay Konday, Ersan Öktür, Hanife Yavaş, Şerif Çelikkıran, Dilek Mirel, Ergün Yiğit, Volkan Çiçek, Kağan Koç, Erol Akyüz, İrfan Özaltın, Selma Perianez Gonzales, Gül Sarı, İsmail Ataer, Tayfun Dinç, Mehmet Nejat Sönmez, Hülya Gülkaya, Halime Kaya Öztok, Serdar Sarıl, Yudum Ergün, Mehmet Deniz Göğercin, Fulay Özonur, Funda Özdemir, Şükrü Cenk Avdan, İlter Çelik, Mert Güngör, Nergis Erbin, Ural Aras, Esma Ezenel, Himmet Kahraman, Ahmet Çetin, Bora Erkuş ve Artun Nalbantoğlu…