KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 28 Mart 2024 16:03

“Hadi Öldürsene Canikom” Sahnelendi

“Hadi Öldürsene Canikom” Sahnelendi
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde Aziz Nesin'in unutulmaz eseri “Hadi Öldürsene Canikom” ile sahneye “Merhaba” dedi

Bodrumlu tiyatroseverlerin salonu doldurduğu oyunun prömiyerine, sanat dünyasının ünlü isimleri ile Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu ve vatandaşlar katıldı. Oyun öncesinde Oyuncu Mihriban Er, bu yıl Tamer Levent tarafından kaleme alınan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisini seyircilerle paylaştı. 

voyage otel

 

 


Oyun sonrası, Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’ın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü mesajı okundu.
BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Filiz Çevik, herkesin dünya tiyatrolar gününü kutlayarak oyunun sahnelenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Başkan Ahmet Aras adına oyunun yönetmeni Oğulcan Çelik'e çiçek takdim etti.

 

 


Hadi Öldürsene Canikom oyunu, 29 Mart Cuma günü saat 20.30'da tiyatroseverlerle buluşacak. Biletler www.biletinial.com üzerinden temin edilebilir.

 

 


Tiyatro Oyunu Hakkında:
İnsanların yalnızlığına ve sevgisizliğine komik bir yorum katarak seyircinin yorumuna sunulan oyun 3 karakter üzerinden ilerlemektedir. Ana olarak bir apartmanın bodrum katında yaşayan iki dul kadını anlatır. Oyunun ilerleyen demlerinde de havagazı memuru karakteri ile seyirciyi tanıştırır.
Yazan: Aziz Nesin
Yöneten: Oğulcan Çelik
Oynayanlar:
Cansın Türkdoğan
Ziba Türk Ateş
Sertaç Aydın
Yönetmen Yardımcısı: Mihriban Er
Dekor: Hakan Dündar
Kostüm: Özge Şenol
Işık: Çoşkun Yel
Ses: Murat Uzun
Dış Ses: Orhan Özpişirici
Dekor Boyama: Nihat Çelik
Grafik Tasarım: Serkan Aktü
Sahne Amiri: Mustafa Kalaycıoğlu