BODRUM ÖZEL Düzenleme Tarihi : 16 Ekim 2020 21:55 Haber Girişi : 16 Ekim 2020 21:57

“Gerekli İzinlerimiz Vardır” diyen o otele mühür vuruldu! Bodrumlular Bodrum’a sahip çıktı!!!

 Firma sahibinin ‘Gerekli izinlerimiz var’ dediği o  duvarlar bugün Bodrum Belediyesi tarafından kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

"Yetkililer görmüyor, Gökçek'in dolmuşçusu Bodrum'u 'parsel parsel' yağmalıyor” başlıklı habere konu olan otele ilişkin Bodrum Belediyesi tarafından işlem başlatıldı.  Firma sahibinin ‘Gerekli izinlerimiz var’ dediği o  duvarlar bugün Bodrum Belediyesi tarafından kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

radisson ilanı

 

Haber Merkezi - "Yetkililer görmüyor, Gökçek'in dolmuşçusu Bodrum'u 'parsel parsel' yağmalıyor” başlıklı habere konu olan otele ilişkin Bodrum Belediyesi tarafından işlem başlatıldı. Habere konu olan otelin “Ses yalıtımı için konulan paneller için  Karayolları Genel Müdürlüğü’nden izin alınarak yapılmıştır” açıklamasının aksine söz konusu paneller kaçak olduğu iddiasıyla mühürlendi.  Otelin, duvarları yaparken Karayolları’ndan izin aldığı fakat Bodrum Belediyesi’ne herhangi bir başvurusunun ve izninin bulunmadığı öğrenildi.

Yapılan bu işlemin ardından ilgili şirkete para cezası kesilerek 30 gün içerisinde aykırılığı gidermesi isteneceği, bu işlem şirket tarafından gerçekleştirilmediği takdirde de yapının Bodrum Belediyesi ekiplerince yıkılacağı öğrenildi.

 

Öte yandan söz konusu otele ilişkin Kıyı Komisyonunun da bir rapor hazırladığı öğrenildi.  Raporda imara aykırılığın olduğu bilgisine yer verildiği öğrenildi. Söz konusu otele ilişkin diğer bir gelişme ise otelde iddialara ilişkin gerekli denetimlerin yapılacak olması oldu. Alınan bilgilere göre, önümüzdeki günlerde iskele, Luna park ve diğer iddiaların gerekli birimlerce denetimlere tabi tutulacak.

 

Öte yandan söz konusu otelin keyfi uygulamasına ilişkin Bodrum kamuoyunda tepkiler gecikmedi. Ege Alternatif Gazetesi’ne konuşan  Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve çevre aktivisti Mir Bahattin Demir, yağma ve talana izin vermeyeceklerini söyledi.  Demir, “Bodrum  kıyılarını  sahipsiz  olmadığı bütün  işgallerden  kurtarılması  için kent  konseyi  Kıyı  komisyonu  olarak  her zaman  takipçisi  olacağız” dedi.

 

Kanber: Projenin takipçisi olacağız

 

Tepki gösteren isimlerden birisi de  İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, oldu. Oteldeki usulsüzlüklere dikkat çeken Başkan Kanber, “Burada Bodrum’un dokusunun korunması önemli. Bodrum mimarisi ve dokusunun korunması kırmızı çizgimizdir. Firmalar kafalarına göre bir mimari geliştiremezler. Yılardır Bodrum ranta kurban edilmek isteniyor.  Bizler parti olarak İYİ bir Bodrum için mücadele ediyoruz. Kıyılarımızı ve doğamızı koruyacağız. Söz konusu projenin takipçisi olacağız” diye konuştu.

 

 Peynir Çiçeği Derneği Yönetim Kurulu  Başkanı Sema Höcek ise “ Öncelikle  size teşekkür  ederiz. Hiç bir kurala uymayan herkesin gözü  önünde yapılan seddi kamuoyu adına gündeme  getirdiniz. Belediye de   yapması gerekeni yapı mühürlenmiş. Simdi de tamamen kaldırılmasını bekliyoruz.  Böylece  duvarların ardındaki betonlaşmayı, kıyıdaki işgalleri daha net görüp gereğini yaparlar. Belediye yetkililerinden zaman zaman bizim yetkimiz yok cümlesini duyuyoruz. Hatırlatalım Denetim ve onaylı projeye  aykırılığı tespit etmek görevleri,  sonra da yasal gereğini  yapmak. Bizler de dernek olarak takipçisi olacağız projenin” ifadelerini  kullandı.