BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 28 Aralık 2019 22:31

Feryatlar Yürekleri Dağladı

Bodrum’da önceki gün bir cinayete kurban giden, evli ve 2 çocuk babası 37 yaşındaki Şafak Kaya için belediye önünde bir tören düzenlendi. Şafak Kaya’nın cenazesi, daha sonra Gökçebel Yemiş Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bodrum’da önceki gün bir cinayete kurban giden, evli ve 2 çocuk babası 37 yaşındaki Şafak Kaya için belediye önünde bir tören düzenlendi. Şafak Kaya’nın cenazesi, daha sonra Gökçebel Yemiş Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Bodrum Belediyesi önünde düzenlenen törene Kaya'nın ailesi ve yakınlarının ile Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, çalışma arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ailesinin yanı sıra, çalışma arkadaşlarının da büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Aile bireyleri tören boyunca zaman zaman ayakta durmakta zorlandı. 

Kaya’nın çocukları Metin ve Mehmet ise gözyaşları içerisinde ‘baba’ diye feryat etti. Çocukların feryadı törene gelen pek çok kişiyi gözyaşlarına boğdu. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, törende yaptığı konuşmada üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

“Maalesef yılın son günlerinde çok sevdiğimiz bir mesai arkadaşımızı ebediyete uğurlamak için toplandık. Bizler, Şafak kardeşimizi çok iyi biliriz. Mesai arkadaşları ile ilişkisi gerçekten çok iyidir. Güle oynaya görevini yapan, memleketine, Bodrum’a hizmet eden bir arkadaşımız. Maalesef çok elim bir olay sonucu onu kaybettik. Arkadaşları dostları olarak onun hatırasına sonuna kadar sahip çıkacağız. Mehmet amcamıza, Müjgan teyzemize, Serap bacımıza, Mehmet ve Metin çocuklarımıza biz sahip çıkacağız. Bu bizim onun arkasından yapabileceğimiz en önemli görevdir. Burada sizlerle beraber kendilerine söz veriyoruz.”

YARGI ÖNÜNDE EN AĞIR CEZAYI ALACAKLARDIR...

Olayın şüphelilerinin yakalandığını hatırlatan Aras, konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Onlar da yargı önünde en ağır cezayı alacaklardır. Ancak tabi ki giden geri gelmiyor. Kaybımız çok büyük, üzüntümüz çok büyük. Ben ailesine ve siz çalışma arkadaşlarına, sevgili eşine, çocuklarına Allah’tan sabır diliyorum” diye konuştu. 

Şafak Kaya’nın ailesine başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise şu ifadeleri kullandı; “Değerli kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Keşke olmasaydı ama ölüme çare yok. Bu tür üzücü olayları zaman zaman yaşıyoruz. Olayın failleri yakalanmıştır. Yargı önünde hem bu dünyada, hem de öbür dünyada hesabını vereceklerdir” dedi. 

Konuşmaların ardından dualar okundu. Tabutun cenaze aracına götürüldüğü sırada Şafak Kaya'nın bazı yakınları fenalık geçirdi. Fenalık geçiren aile üyelerine Bodrum Belediyesi ambulansında müdahale edildi. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.