• Nevavprestij
SAĞLIK Haber Girişi : 29 Ocak 2024 22:11

Evde bakım ve hasta nakil tümhızıyla devam ediyor

Evde bakım ve hasta nakil tümhızıyla devam ediyor
Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana il genelinde 13 ilçede bugüne kadar 22 Bin 729 hanenin kapısını sağlık için çaldı.

2014 yılında başlatılan Evde Bakım Hizmeti ile Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri bugüne kadar 13 ilçede 22 bin 729 haneyi ziyaret ederek 364 bin 32 kez tıbbi ve genel bakım hizmeti verdi.

voyage otel

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmeti ile cerrahi operasyonlardan sonra bakıma ihtiyaç duyan, ortopedi ve travmatoloji, tansiyon, diyabet, nörolojik bir hastalığı bulunan kişiler, felçli bireyler, ileri yaştaki bireyler, engelli bireyler, pansuman ve enjeksiyon gibi yara bakımına ihtiyaç duyan kişilerin yanlarında oluyor. Ekipler, enjeksiyon uygulamaları, serum takma, takibi, sonda, kateter uygulamaları, kolostomi, stoma bakımı, pansuman, yara bakımı, tansiyon, kan şeker ölçümü, sağlık danışmanlığı, bakıcı ve hasta bakımı gibi hizmetleri vatandaşların evlerinde veriyor.

 

 

Muğla’nın 13 ilçesi 569 mahallesinde devam eden Evde Bakım hizmetini Büyükşehir Belediyesi 93 personel, 29 hasta nakil aracı ve ambulansı ile devam ettiriyor. Bugüne kadar il genelinde 22 bin 729 hanede 26 bin 640 kişiye 364 bin 32 kez tıbbi ve genel bakım hizmeti verildi. Ayrıca ekipler talep doğrultusunda yatağa bağımlı ve sağlık sorunu yaşayan vatandaşların saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi ihtiyaçlarını da karşılıyor.

 

Evde Bakım ve Hasta Nakil Hizmetinden 43 bin 021 Vatandaş Yararlandı

 

Sağlık hizmetlerinde hasta nakil hizmeti ile de vatandaşların yanında olan Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetinden yararlanan ve talep eden vatandaşların sağlık kuruluşlarına ulaşımını deneyimli personeli ve hasta nakil ambulansları ile yapıyor. Bugüne kadar 62 bin 611 nakil gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden 16 bin 381 vatandaş yararlandı. Büyükşehir’in evde bakım ve hasta nakil hizmetlerinden yararlanan vatandaş sayısı 43 bin 021 kişi.