POLİTİKA Haber Girişi : 03 Şubat 2024 20:04

"Endişeliyim" diyerek uyardı!

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adaylarından olan Emre Köroğlu, yaptığı açıklamada endişelerini Bodrumlularla paylaştı.

Tamer Mandalinci'nin Bodrum Belediye Başkan adayı olarak ataması Bodrum’da tepkiye neden oldu. Adaylık başvurusunda bulunan 23 aday adayı ise bu süreçte en çok etkilenen kesim oldu. Aday adayı olan Emre Köroğlu, konuya dair yazılı açıklama yaptı.

voyage otel

 

Destekler konusunda teşekkürlerini sunan Köroğlu "Uğruna mücadele ettiğimiz değerler ve ilkeler bütününde başka bir belediyeciliğin mümkün olduğu bilinciyle ve hep birlikte bunu başarabileceğimize olan inançla çıktığım bu yolda, büyük ilgi ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

Değişimin anlayış ile olabileceğine vurgu yapan Köroğlu,"Kişilerden daha çok bir anlayış değişimine ihtiyacı olan Bodrumun aynı şeyleri yaparak farklı bir sonuca ulaşmasını beklemek, olduğumuz noktadan çok daha kötü bir noktaya bizi götürme endişesini siz değerli hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum." İfadelerini kullandı.

 

Yapılan ataması eleştiren Köroğlu, atamanın etik dışı olduğunu belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi adaylık takvimi içinde başvurularını yaparak süreci götüren, bu süreçte maddi ve manevi olarak emek veren, tüm bilgi ve birikimi ile bu kent için kendini ortaya koyan, hayal kuran, bu hayaline bir kenti ortak eden tüm aday adaylarının nezaketen de olsa bir gerekçe, bir görüş bildirilmeden, etik dışı bir tutumla bir günde saf dışı bırakılmış olması, kabul edilebilir olmamakla birlikte parti genel merkezimizin değişim iddiasının maalesef epey uzağındadır."diye konuştu

 

 

Eleştirilerini sürdüren Köroğlu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; "Geçen hafta açıklanan Muğla Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı sırasında eş zamanlı olarak gerek Bodrum ve gerekse ülkemizin dört bir yanından benim de Bodrum için adımın açıklanacağı yönünde parti yöneticileri ve ilgililerinden aldığım tebrik telefonları ve mesajları sonunda açıklanma beklentimiz maalesef hiç adaylığı olmayan bir arkadaşımız lehine sonuçlandırılmıştır. Nasıl bir güç ya da nasıl bir sihirli el değdi de Bodrum adayı belirlendiği söylenirken bir anda tüm aday adayları by-pass edilerek genel merkezimiz farklı bir tasarrufta bulundu? Bu satırları kaygı içinde sizlerle paylaşma nedenim, adaylık meselesinin çok dışında, bir seçimin kazanılması ya da kaybedilmesinden daha önemli olan; hak, hukuk ve adalet ekseninde sıkışan ülkemizde parti içi demokrasinin hala bir şekilde bahanesinin bulunması ve erdemli örnek bir aday belirleme yöntemini hala başaramıyor oluşumuz."

 

 

 

Bodrumlu olmak meselesine de açıklık getiren Köroğlu, "Değerli dostlarım, şu da var ki; Bodrumlu olmak meselesi, Bodruma sadakatle bağlı ve korumacı olmakla açıklanabilir. Buna inanıyor ve bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Ömrümün yarısından fazlasını Bodrumdan almış bir hemşehriniz olarak bundan sonra izleyeceğim yol, aldığımdan daha fazlasını bu cennet topraklara vermek için çalışmaya devam etmek olacaktır. Bu aşamada bir konuyu daha dikkatinize sunmakta fayda görüyorum, Cumhuriyet Halk Partisi başka siyasi partiler gelmesin diye oy atılan bir parti durumundan bir an önce çıkarılmalı, halkımıza gerçekten umut olacak fikir ve idealleri hatırlanmalıdır." Dedi.