ÇEVRE -YAŞAM Haber Girişi : 27 Mart 2024 12:22

EKODOSD: Yarımadadaki değişimleri izlemekteyiz

EKODOSD: Yarımadadaki değişimleri izlemekteyiz
Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Kuşadası üyeleri gerçekleştirdirdikleri Bodrum gezisinde Bodrum’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezdiler

Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Kuşadası üyeleri her yıl gerçekleştirdikleri Bodrum gezisinde Bodrum’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek Bodrum’un arka bahçesi düşüncelerini aktardılar.

voyage otel

 

 

 

EKODOSD üyeleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda, “Geleneksel olarak her yıl gittiğimiz Bodrum etkinliklerinde, Yarımadada meydana gelen değişimleri yakından izlemekteyiz.

 

 

 

Bodrum’da doğal alanların yerini yoğun yapılaşmaların aldığını her yıl yaptığımız etkinliklerde görmekteyiz. Kentin hemen yanı başında yer alan pek fazla bilinmeyen doğal ve kültürel açıdan güzelliklerle dolu bir alanda bu haftaki etkinliğimizi gerçekleştirdik. Rotamızın ilk durağı Bodrum Yarımadasında kurulan 8 Leleg kentinden biri olan Pedesa oldu. Kızılçam ağaçlarının içindeki akropolden güneydeki Bodrum ve kuzeydeki Torba kıyılarının aynı anda görüldüğü doğal bakı noktalarına sahip teraslardan harika manzaraları izledik. Profesyonel turist rehberi üyemiz Hakan Bahçecioğlu’ndan bölgenin tarihini dinledik. Cıvıl cıvıl öten kuş sesleri eşliğinde doğanın sesini dinleyip, Akdeniz Bitki Örtüsü’nün en güzel örneklerini görerek yürüdük. Bodrum’un orkidelerini, Kargan Çiçeklerini, Ladenlerini, Domuz Baklalarını, Bodrum Papatyalarının güzelliklerini hayranlıkla izleyip, Adaçayların, Kekiklerin harika kokusunu içimize çektik” denildi.