KÜLTÜR-SANAT Düzenleme Tarihi : 07 Ağustos 2020 13:00 Haber Girişi : 07 Ağustos 2020 13:02

Dinleyiciden tam not aldı

Antalya Korkuteli’de çekimleri gerçekleşen klipte 2 ana cast yer alırken 10’a yakın figüran yer aldı ve figüranların tamamı yöre halkından seçildi.

 

Netd Müzik Kanalında Yayınlanan Tüm Çiçekli Şiirler Klibi müzik dinleyicisi tarafından çok beğenildi. Video Klibe yapılan yorumlar ile Şarkı ve Klip bütünüyle müzik dinleyicisinden tam not aldı.

 

Bu yılın başında 14 şarkılık ilk albümü ‘’Kaybolursam Şarkı Söyle’’yi yayınlayan Minas Ceylin, albüm çıktıktan sonra albümün lansman konserini İf Beşitaş’ta verdi ve hemen ardından gelen pandemi sürecinden ötürü prodüksiyonsuz klipler hazırlayarak müzikseverler ile paylaştı.

Albüm çıktığından beri albümü dinleyenlerin yoğun ilgi duyduğu ‘’Tüm Çiçekli Şiirler Sana’’nın klibi için pandemi sürecinin normalleşmesini bekleyen müzisyen ve yapım şirketi Kınay Production, yeni normalle birlikte kolları sıvadı ve Tüm Çiçekli Şiirler Sana’nın klibini bitirdi.

Ulusal ve Uluslararası arenada pek çok ödülün sahibi olan, ‘’Kar Zamanı’’ filmi ile Los Angeles Uluslararası Kısa Film Festivali’nde en iyi film ödülünü alan Cevahir Çokbilir’in yönettiği klibin senaryosunu Minas Ceylin kendisi yazarken; klibin yapımcılığını Kınay Production – Murat Kınay üstlendi.

Antalya Korkuteli’de çekimleri gerçekleşen klipte 2 ana cast yer alırken 10’a yakın figüran yer aldı ve figüranların tamamı yöre halkından seçildi.

Toplumda ve görsel sanatlarda dayatılan, aşkın sadece şehirli insanların yaşadığına dair algıyı yok etmeye çalışan klipte, köyde yaşayan çok genç bir çiftin aşk hikâyesi anlatılmakta.

Yeşilçam Sineması’na ve İran Sineması’na bir saygı duruşunda bulunan klip, bazı aşkların sonsuz olduğunu ve birbirine karışan ruhların birbirinden asla ayrılamayacağını anlatıyor…

Tüm Çiçekli Şiirler Sana’nın sözü ve müziği Minas Ceylin’e, düzenlemesi ise Doğan Aşkıner ve Deprem

Gürdal’a ait…