EGE Düzenleme Tarihi : 20 Ağustos 2020 12:15 Haber Girişi : 20 Ağustos 2020 12:16

Didim Mavişehir halk marinası törenle açıldı

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Evrim Karakoz, amatör denizciliğin gelişmesi için Didim Belediyesi'yle birlikte bir esere imza attıklarını söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Didim Mavişehir Halk Marinası'nı amatör denizcilikle uğraşmak isteyen vatandaşların hizmetine sundu. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Evrim Karakoz, amatör denizciliğin gelişmesi için Didim Belediyesi'yle birlikte bir esere imza attıklarını söyledi.

 

Açılışa Başkanvekili Karakoz'un yanı sıra CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve çok sayıda Didimli katıldı. Sosyal mesafeler gözetilerek gerçekleştirilen açılış öncesinde alan dezenfekte edildi ve girişlerte vatandaşların katılımcıların ölçüldü.

 

Açılışta konuşfı Başkanvekili Evrim Karakoz "Didim Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ilk günden bu yana uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Didim'de 208 kilometreden fazla yol yaptı. ASKİ de 201 kilometre altyapı çalışması yaptı. Akbük arıtmasında ve kanalizasyonunda sona yaklaştık. Didim'deki suyun kalitesini ve miktarını artırmak için 22 adet içme suyu kuyusu açtık. Aydın'ın diğer ilçelerine olduğu gibi Didim'e de Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları hız kesmeden devam edecek" dedi.

 

Karakoz cümlelerini "Didimlilerin Didim'in güzel denizinden daha fazla yararlanabilmesi ve amatör balıkçılığın gelişebilmesi için Didim Belediyesi'yle birlikte yeni bir esere imza attık, Didim'e hayırlı olsun" sözleriyle bitirdi.

 

"Amacımız amatör denizciliği geliştirmek"

 

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay "Burayı amatör denizciliği geliştirebilmek için yaptık. Karasal bir toplum olarak kaldık. Gençlerimizi denizciliğe aşina yapabilmek için buna benzer hizmetlerimiz devam edecek. Buradan herkes ucuz bir şekilde faydalanabilecek. Başta bu noksanlığı gideren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Biz Büyükşehir Belediyemizle birlikte taahhüt ettiğimiz her işi yaparak bugüne geldik" diye konuştu.