• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 26 Mart 2024 16:34

DEM Parti araçlarına saldırı'

DEM Parti araçlarına saldırı'
saldırıda, Dem Parti’ye ait seçim minibüsünde yer alan adayların yüzleri yırtılarak hedef alındı, aracın tekerlekleri patlatıldı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Bodrum ilçesi seçim minibüsüne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı gerçekleştirildi. Gece saatlerinde gerçekleşen saldırıda, Dem Parti’ye ait seçim minibüsünde yer alan adayların yüzleri yırtılarak hedef alındı, aracın tekerlekleri patlatıldı.

voyage otel

 

Dem Parti Bodrum İlçe Eş Başkanları Hülya Bayar ve Ersin Yaşar, açıklama yaparak saldırıyı kınadı. İlçe Eş Başkanları, “Gece saatlerinde olduğunu düşündüğümüz ve Konacık Mahallesi’nde bulunan seçim aracımıza dönük yapılan bu saldırıyı ilçe örgütümüz adına kınıyoruz. Bu faşist saldırıyı gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Daha önce de farklı il ve ilçelerdeki ofislerimize, seçim araçlarımıza dönük saldırılar gerçekleştirildi. Bu saldırılarda ne yazık ki, hep cezasızlık politikası uygulandı. Partimize yönelik ırkçı saldırıların devamlılığı da bu cezasızlık politikalarının neticesidir. Yerel seçim öncesinde partimize dönük bu ırkçı provokasyonlar karşısında inanıyoruz ki, halkımız kendi partisini sahiplenerek bu saldırıları boşa düşürecektir. Bodrum Dem Parti olarak bizler hız kesmeden, adaylarımız ile birlikte seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde açıklama gerçekleştirdi.