POLİTİKA Haber Girişi : 28 Ekim 2019 13:30

Davutoğlu partisinin tabelasını asıyor: Tarih verildi

Davutoğlu partisinin tabelasını asıyor: Tarih verildi
Davutoğlu’nun partisinin tüzük ve programının yazım aşaması tamamlanmak üzere. Kurucular kuruluna da son şeklinin verilmesinin ardından partinin ismi ve logosu belirlenecek.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Kasım ayında partisinin tabelasını asmaya hazırlanıyor. Davutoğlu’nun partisinin tüzük ve programının yazım aşaması tamamlanmak üzere. Kurucular kuruluna da son şeklinin verilmesinin ardından partinin ismi ve logosu belirlenecek.

voyage otel

 

HER İLDE KOMİSYONLAR OLUŞTURULDU


Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre; yeni parti için kolları sıvayan Davutoğlu, İstanbul ve Ankara’da çalışmalarını sürdürüyor ve çekirdek kadroyla sık sık bir araya geliyor. Her ilde oluşturulan komisyonlar da teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyor.


 
TÜZÜK, PROGRAMA SON ŞEKLİ VERİLİYOR; KURUCULAR KURULU OLUŞTURULUYOR


Kurulacak partinin tüzük ve programının yazım aşaması tamamlanmak üzere. Kurucular Kuruluna da son şekli veriliyor. Programda adalet, insan hakları, demokrasi, özgürlük konusu ön plana çıkacak. “Yasaklarla, yolsuzluklarla ve yoksullukla sonuna kadar mücadele edilecek”, “akraba ve adam kayırmacılığı olmayacak” ve “adil bir gelir dağılımı” vurgusu yapılacak.

Davutoğlu’na yakın bir kaynak, “Kasım sonuna kadar bunu bitirmeye çalışıyoruz. Partileşmeden sonra il başkanları binaları tutacak, kongreler yapılacak” değerlendirmesini yaptı.

“15 TEMMUZ’DA MEYDANLARA ÇIKAN İL BAŞKANLARI BİZİMLE BİRLİKTE”
Davutoğlu’na yakın kaynak, “Eski il başkanları (AK Parti’den ayrılan) alanlarda çalışıyor. 15 Temmuz’da meydanlara çıkan, 15 Temmuz’a karşı direnen, ilk meydanlara çıkan il başkanlarımız var onlar şu anda bizimle beraber çalışıyor” dedi.