POLİTİKA Haber Girişi : 27 Ekim 2019 12:15

Davutoğlu’na gece yarısı 'gizli' ziyaret!

 Davutoğlu’na gece yarısı 'gizli' ziyaret!
Yeni parti kurma çalışmalarını hızlandıran eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu, ile AK Partililer arasında gizli görüşme yapıldığı iddia edildi. Konukların arka kapıdan giriş yaptıkları öğrenildi.

Yeni parti kurma çalışmalarını hızlandıran eski Ahmet Davutoğlu, düzenlenen yemeğin öncesinde de birebir görüşmeler yaptı. Ancak bu görüşmeler gizli değildi. Akşam yemeğinden sonra Saruhan Otel’e geçen Davutoğlu’nun  23:00 ile 03:00 saatleri arasında AKP’liler görüştüğü iddia edildi. AKP’lilerin görünmemek için, otele arka kapıdan girdiği de öne sürüldü.

voyage otel

AKP eski Manisa Milletvekili ve Davutoğlu’nun sağ kolu Selçuk Özdağ, ManisaTürk’ten Berna Memiş’in konuyla ilgili sorularını yanıtlarken, “Evet bu gizli görüşmeler oldu. Hatta bu görüşmeleri bizzat ben organize ettim” dedi.

Özdağ ayrıca Davutoğlu’nun ardından Manisa’da yapılan organizasyonun yankılarını da değerlendirdi.

İşte Özdağ’ın konuyla ilgili sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

-Yemeğe katılmayan pek çok AKP’li ismin gece geç saatlerde Davutoğlu ile gizli görüşmelerde bulunduğu söyleniyor.

Doğru doğru!

-Kimdir bu AKP’li isimler?

İsim vermeyelim. Berna hanım bunlar zaten yemeğe o nedenle gelmediler. Otelde görüştüler Sayın Başbakanla. Otele de arka kapıdan girdiler. 12-13 kişilik bir heyet halinde görüştüler. Ve şunu söylediler: ‘Efendim bizi maruz gör. İşimiz var aşımız var. Ama sizinle beraberiz’ dediler. Görüşmeleri ben organize ettim. Bu nedenlerden ötürü arka kapıdan girdiler.

Ahmet Davutoğlu, otelde 16:00’dan 20:00’ye kadar yine görüşmeler yaptı. Dışarıdan gelenlerle görüştü. Sonra geceleyin de Manisa’dan gelenlerle görüşmeler yaptı. Çoğunluk Manisa’dan. Bunlar da çok önemli isimler. Bir kısmı AKP  yöneticisi. İstifa etmek istediler. Biz istifa ettirmeyeceğiz. ‘Durun bekleyin” dedik. Parti kurulduktan sonra o katılımları törenlerle yapacağız.”

 

Yeni parti kurma çalışmalarını hızlandıran eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta Manisa’da “Manisa Dostları Platformu” adı altında düzenlenen yemekli toplantıya katılmıştı.