KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 02 Şubat 2021 16:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüz yüze eğitim ve esnaf kısıtlaması açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamasında yüz yüze eğitim için tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamasında yüz yüze eğitim için tarih verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sona eren Kabine toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamarda bulundu. O açıklamanın satır başalrı şöyle: 

*Kabinemizin bugünkü toplantısında uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimlerindeki sınırlılığı da dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek bunu da özellikle söylemek zorundayım çünkü bizim için Covid hepsinden çok daha tehlikeli çok daha Allah muhafaza bizim için önemli. Yüz yüze eğitim köy okullarında 15 Şubat’ta başlatılacak. 8 ve 12. sınıfların ise 1 Mart’ta başlayacak. Vakalar artarsa yine ara verilebilecek.

*Vakaların belirli sayıların altına düşmesi ile esnaflara yönelik kısıtlamaların kalkması yönündeki takvimi de başlatmayı hedefliyoruz.Bu vesileyle belediyelerden organize Sanayi bölgeleri yönetimlerinden il hıfzısıha kurullarından kararların uygulanması hususunda hassasiyet göstermelerini beklediğimizi belirtmek istiyorum.