KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 21 Aralık 2019 09:50

Çiftçinin pulluğuna tarih takıldı!

Çiftçinin pulluğuna tarih takıldı!
Akdağ, Taş üzerinde insan figürlerinin olduğu kabartmaları görünce, bu taşın sıradan bir taş olmadığını anlayınca hemen durumu köy muhtarı Niyaz Akkkoç’a bildirdi.

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde meydana gelen ilginç olayda, tarlasını ekim yapmak için süren Ramazan Akdağ, bir anda traktör pulluğuna takılan bir taş olduğu fark etti. Traktöründen inip taşa bakan çiftçi Akdağ, Taş üzerinde insan figürlerinin olduğu kabartmaları görünce, bu taşın sıradan bir taş olmadığını anlayınca hemen durumu köy muhtarı Niyaz Akkkoç’a bildirdi.

voyage otel

 

MUHTARDAN AÇIKLAMA GELDİ


Köy muhtarı Niyazi Akkoç, yaptığı açıklamada, ”Köyümüz Ahırlar mevkkiinde 2 dönüm arazisi bulunan Ramazan Akdağ, arazisinde traktör ile ekim yaparken, yaklaşık 300 kilogram ağırlığında ve yarım metrekareden büyük, üzerinde çeşitli insan figürleri ve yazılar bulunan mermer bir taş bulmuş. Bana haber verilince hemen jandarma ekiplerimize haber verdim. Olay yerine gelen jandarma ekiplerimiz Kütahya Müze yetkililerimize haber verdiler ve taş tarladan götürüldü. Tarihi anlatan bir eseri ilimiz müzesine kazandırdığımızı düşünüyorum” dedi.