• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 09 Şubat 2024 11:34

CHP'nin İzmir endişesi

CHP'nin İzmir endişesi
CHP, İzmir adayı Cemil Tugay’dan seçimler yaklaşırken agresif bir seçim kampanyası beklerken Tugay'ın pasif görüntü vermesi CHP Genel Merkezi’nde endişe yarattı.

2024 Yerel Seçimleri'nde İzmir'i yüksek bir oy oranı ile almayı planlayan CHP'de Cemil Tugay ile ilgili endişeler oluşmaya başladı. CHP İzmir İl Teşkilatı'nın da, Tugay isminden dolayı yeterli azmi göstermediğini düşünen parti teşkilatında İzmir problemi ortaya çıktı.

voyage otel

 

Tunç Soyer’den vazgeçen CHP Parti Meclisi İzmir için iradesini Cemil Tugay’dan yana kullanmıştı. Tugay’ın ismi parti içerisinde eski kadrolar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP’nin “Değişim” diyerek seçilen yeni lideri Özgür Özel’e yönelik eleştiriler varken alınan bu kararın ardından Özgür Özel, “CHP'deki değişimi merak edenler, İzmir listesine baksın” demişti. Ancak Özel’in adayı Cemil Tugay’ın seçim kampanyasına hızlı bir giriş yapmaması parti içerisinde endişelere neden oldu. Cemil Tugay ismine soğuk baktığı iddia edilen İzmir İl Örgütü’nün de seçim yarışına fazla asılmaması dikkat çekerken rakiplerinin beraber poz vermesi kulisleri hareketlendirdi. Öyle ki AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümit Özlale, Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneğinin düzenlediği toplantıda yan yana oturarak fotoğraf vermişti.