• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 31 Aralık 2019 10:59

CHP'li başkan 'görevden alınacak' iddialarına ilk kez yanıt verdi

CHP'li başkan 'görevden alınacak' iddialarına ilk kez yanıt verdi
Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Serdar Sandal'ın görevden alınması iddialarına ilişkin sıcak gelişmeler yaşanıyor. Açıklama yapan Sandal ise iddiaları yalanladı

Bayraklı Belediye Başkanı CHP'li Serdar Sandal, hakkındaki Yargıtay’da kesinleşmiş karar olduğu ve görevden alınacağı iddialarıyla ilgili olarak ilk kez konuştu.

voyage otel

Sandal ‘Ben öğretmenim, siyasetin içinden gelen birisiyim. İnsan davası varken bilmez mi?” diyerek hakkında açılmış dava ya da kesinleşmiş bir ceza olmadığını söyledi.

Egepostası'nda yer alan habere göre; geçtiğimiz günlerde  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın "hakkında kesinleşmiş ceza olduğu ve görevden alınacağı" iddiaları ortaya atılmıştı. Yaşanan süreç hakkında CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş’u ziyaretinde konuşan Sandal iddiaları kesin bir dille reddetti.

 

İDDİALARI YALANLADI

 

Sandal’ın konuşması şöyle; “Birkaç gazeteci arkadaş aradı. Vali bey sizi aramış. Görevden alınıyor muşsunuz. Dosyam varmış. Dosyam kesinleşmiş. İş kesinleşmiş bugün bitiyormuş. Ben öğretmenim, siyasetin içinden gelen birisiyim. İnsan davası varken bilmez mi? Yargıtay size bir dava açsa haberiniz olmaz mı? Kesinleşmiş bir karar olsa haberiniz olmaz mı? Bunların hiçbiri umrumuzda değil. Bizi arayan aklında şantaj gibi şeyler olan herkese kapımız sonuna kadar kapalı. Ne yaparlarsa yapsınlar o kapılar açılmayacak.

Çünkü ben kendimi, ahlakımı, vicdanımı, nereden geldiğimi ve yaptığım işleri biliyorum. Bu anlamıyla örgütüme şunu söylüyorum, ‘Belediye başkanı olarak örgütümün emrindeyim. Hiç şüpheniz olmasın bizim için aslolan şey örgüttür. Bugün bu koltuklara oturduysak örgüt sayesindedir, CHP sayesindedir. Örgüt bizim için vazgeçilmez. Örgütün derdi bizim derdimiz, örgütün isteği bizim isteğimiz.  O yüzen siz hiçbir şekilde endişelenmeyin. Başkanım çok güzel söyledi. Asla kavgaya, tartışmayı, ötekileşmeye müsaade etmeyeceğiz. El ele kol kola partiyi burada büyütmek adına elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bunun dışında kim ne istiyorsa ne iddia ediyorsa hepsi boşa çıkar” dedi.