POLİTİKA Haber Girişi : 28 Mayıs 2021 22:40

CHP 19 Mayıs 1919 Sporcu Hatıra Ormanı İçin 1919 Ağaç Dikti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “Bugün burayı öyle bir ağaçlandıralım ki, görmeyenler dahi buranın ağaçlar içerisinde, yemyeşil, güzel bir havaya sahip olduğunu anlayabilsin” dedi.

CHP Spor Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a gidişinin 102. yılında Ankara’nın Çankaya ilçesinin Çayyolu bölgesinde “1919 Sporcu Ormanı” için 1919 ağaç dikim etkinliği düzenledi.

radisson ilanı

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılması planlanan etkinlikte program; CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in eşi Ziynet Sertel’in dün hayatını kaybetmesi üzerine değişti. Kılıçdaroğlu İzmir'de cenazeye katıldığı için bugünkü Ankara programına Kılıçdaroğlu'nu temsilen Partinin İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu katıldı.

Etkinlikte Kuşoğlu'nun dışında CHP Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl ile Yıldırım Kaya, CHP Parti Meclisi üyesi Semra Dinçer, CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut, CHP İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım da yer aldı. Etkinliğe Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu temsilen katılan Kuşoğlu, şöyle konuştu:

“Bugün, burada Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olacaktı ve bu anlamlı günü onurlandıracaktı ama maalesef bir milletvekilimiz dün akşam eşini kaybetti. İzmir’de olması gerekiyordu. Gitmek zorunda kaldı. Hepinize sevgi, saygı ve özrü var. Bunu en kısa zamanda telafi edecek. Bu genç sporcularımızla ilk fırsatta beraber olacağını söyledi. Sporun iki yönü var genel olarak. Bir tanesi temaşa yönüdür. Kitleleri heyecanlandırır, duygulandırır. Tüm kitleler aynı heyecanı aynı duyguyu birlikte hissederler. Bir de sağlık yönü… İnsanlar spor yapmakla bedenlerini güçlendirirler. Ruhen güçlenirler. Bu da hem bireyi hem de toplumu çok daha sağlıklı yapar. Bu iki yönü çok çok önemli. Bugün CHP Spor Kurulu’nun bir etkinliği var. Buna ben üçüncü bir yarar daha katmış oluyor diyorum. Bu da 19 Mayıs 1919’un 102. Yıldönümünde 1919 ağaç dikerek bir sporcu hatıra ormanı etkinliği yapmak. Sizlerle beraber geleceğimizi çok daha parlak gördük. Geleceğimizi çok daha net olarak görebiliyoruz. Umutlanıyoruz bu günlerde. 1930’larda Atatürk, bizim genel merkezimizin bulunduğu yerde, yine bir ağaç dikme etkinliğinde şunu söylemiş: ‘Yeşil görmeyen gözler, renk zevkinden mahrumdur. Burasını öyle bir ağaçlandırınız ki görmeyenler bile yeşillikler arasında olduğunu anlasın.’ Evet, biz de bugün burayı öyle bir ağaçlandıralım ki, görmeyenler dahi buranın ağaçlar içerisinde, yemyeşil, güzel bir havaya sahip olduğunu anlayabilsin.”

ÇINAR AĞACI DİKİLDİ

Konuşmalardan sonra ağaç dikimine başlandı. Kılıçdaroğlu adına çınar ağacını Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu dikti. Bu ağacın Kılıçdaroğlu tarafından dikildiğine ilişkin bir yazı da iliştirildi.