SPOR Haber Girişi : 15 Eylül 2022 16:27

 Çağlar: Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak

Genel Sekreter Mehmet Göktürk ASLAN, Çağdaş Bodrum Spor Erkek Basketbol Takımının, geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurdukları alt yapının önemine değinirken, bu sezon sonunda basketbol 1 Liginden süper lige çıkma hedeflerinden de bahsetti.

Çağdaş Bodrumspor Basketbol Takımı 2022-2023 TBL sezonu öncesi tüm yönetim ve idari kadrolarıyla birlikte Swissôtel Resort Bodrum Beach Otel’de düzenlenen bir yemekle bir araya geldi. Yeni sezonda da iddiasını sürdürecek olan Çağdaş Bodrumspor Kulübü, alt yapıya sağlayacağı spor okulları ve oluşturduğu imkanlar ile kendi bünyesinde akademileşerek Bodrum’da geleceğin yıldız basketbolcularını yetiştirecek.

voyage otel

 

2022- 2023 sezonunda oynayacak tüm sporcu ve teknik adamların katıldığı yemekte, Genel Sekreter Mehmet Göktürk ASLAN, Çağdaş Bodrum Spor Erkek Basketbol Takımının, geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurdukları alt yapının önemine değinirken, bu sezon sonunda basketbol 1 Liginden süper lige çıkma hedeflerinden de bahsetti. ASLAN, “Güzel bir sezon geçirmek üzere güçlü bir takım kurduk. İlk hedefimiz Süper Lige çıkmak. Bodrum’u, Bodrumluları süper lige taşıyarak, Bodrum’un adını bir spor destinasyonu olarak da duyurmak istiyoruz. Bodrum ve civarında geleceğin Basketbolcularını yetiştirmek üzere kurduğumuz alt yapı bizler için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz seçmelerde 45 çocuğumuzu alt yapı kadrosuna aldık. Geçmişte Banvit, Beşiktaş, Galatasaray gibi önemli basketbol kulüplerinin altyapı organizasyonlarında görev alan, aynı zamanda U18 basketbol milli takım asistanlığı görevini aktif olarak yürüten Alp Baydar hocamıza görev verdik. Geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında” dedi.

 

 

“HAYALİMİZ, ALTYAPI DESTEKLİ BİR A TAKIMI OLUŞTURMAK”

 

 

Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı Bodrum Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdikleri tadilattan bahseden ayrıca Türkiye’de yeteri kadar futbol kulübü olduğunu, salon sporlarına daha fazla yönelmek gerektiğini belirten Çağdaş Bodrumspor Kulübü Başkanı Dağlarca Çağlar, “Genel Sekreterimiz Mehmet Göktürk ASLAN’ın da bahsettiği gibi geleceğimize yatırım yapmak ana hedeflerimiz arasında. Altyapıda spor okulları kısmımız olacak. Başta bölge çocukları olmak üzere başarılı gençleri seçip U11, U13, U15 takımları yaratacağız. Bu çocuklardan ve velilerinden asla büyük ücret almadan hatta Bodrum dışındaysa konaklama imkanını ve 3 öğün yemeğini verip, okul imkânı sunup akademi kuracağız. Bir nevi yıllar önce Banvit’in, Efes Pilsen’in hayata geçirdiği modeli uygulayacağız. En büyük hayalimiz, bizi mutlu edecek en önemli şey altyapımızdan yetişmiş bir çocuğun, 3-5 sene içinde büyük takımlara karşı oynadığını görebilmek. Çağdaş Bodrum Spordan çıkan bir gencin milli takıma, belki NBA’e girmesi bence bizim için de Bodrum için de inanılmaz bir duygu olur. Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar içerisinde önemli bir yer tutan tesisleşme konusunda önemli mesafeler kat ettik. BodrumKapalı Spor Salonudışında kendi kompleksimizi yapmak için arsa arayışlarımız devam ediyor.” dedi.

 

 

“BODRUM KAPALI SPOR SALONUNU YENİ SEZONA YETİŞTİRECEĞİZ”

 

 

Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı Bodrum Kapalı Spor Salonunu standartlara uygun olarak 2022- 2023 basketbol sezonuna yetiştirilebilmek için revizyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Çağlar, “Maç oynanamıyordu, salonun bazı eksikleri vardı. Bakanlıklakonuşup izin aldıktan sonra soyunma odalarını büyüttük. Skorbordu, zemini, şeref tribününü, her yeri değiştiriyoruz. Hem maç oynanır hale getiriyoruz hem de bizimle birlikte diğer takımların da bundan faydalanmasını sağlayacağız. Tesisler başarı için sadece araç. Bu aracı amaca çevirmek adına anahtar rolü, sporcu ve antrenörler üstlenmekte. Bodrum sporunun kalkınmasında antrenör-sporcu ve tesis faktörlerini bütün olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

 

Süper Lig için iddialı bir kadro kurduklarını vurgulayan Çağlar, sözlerini “İyi transferler yaptık. Genel sekreterimiz, idari menajerimiz ve hocamız ile iyi bir kadro kurduk. İddialıyız. Bu sene Süper Lig hedefini koyduk. Bodrum’a ayrı bir heyecan katacağımızı düşünüyorum” diye tamamladı.

 

Medya grup temsilcilerinin de katıldığı yemekte A takım sporcuları ile keyifli dakikalar

yaşandı. Basketbol Kulübü Şube Yöneticisi Engin Çetinay ise, takımın geçen yıl 2 Lig’den

başladıkları ve 2 olarak üst lige çıktıklarını vurgularken bir sonraki sene Süper Lig

hedeflerinden bahsetti. Çetinay, “Geçen yıl basketbol kulübü olarak Çağdaş Bodrum Spor’u

kurduk. Hedefimiz 1 Ligte oynamaktı, başardık. Önümüzdeki sezon hedefimiz ise süper ligde

Bodrumumuzu başarı ile temsil etmek “dedi.

Genel Sekreter Mehmet Göktürk ASLAN, Çağdaş Bodrum Spor Erkek Basketbol Takımının, geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere kurdukları alt yapının önemine değinirken, bu sezon sonunda basketbol 1 Liginden süper lige çıkma hedeflerinden de bahsetti.