• velx
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 31 Ağustos 2021 11:00

Bodrumlu şehitlerin anısı yaşatılacak!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde anlamlı bir anıtın açılışı yapıldı. Ülke savunmasında şehit düşen Bodrumlular anısına Ş2hitler Anıtı törenle açıldı. Törende duysal anlar yaşandı

Bodrum Belediyesince yaptırılan ve Bodrumlu şehitlerin isimlerinin yer aldığı “Şehitlik Anıtı” düzenlenen törenle açıldı.

radisson ilanı

 

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlere Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Belediye Başkanı Ahmet Aras, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir,  AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

 

Çanakkale Savaşı, İstiklal Savaşı, Dumlupınar Denizaltısı, Kıbrıs Barış Harekatı ve terörle mücadelede şehit olan 256 Bodrumlunun isminin bulunduğu Şehitlik Anıtını’nın açılışı törenle açıldı.

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras törende yaptığı konuşmada “30 Ağustos Zafer Bayramı'mız dolayısıyla, Belediye Meydanı'nda düzenlenen törene katıldık. Törenin ardından, yapımını tamamladığımız Şehitlik Anıtı'nın açılışını gerçekleştirdik.  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyorum. “dedi. Üzerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kara Fatma, Seyit Onbaşı ve Mehmetçik kabartmalarının yer aldığı ve ilçede bulunan dünyanın 7 harikasından biri Halikarnas Mozolesi’nde de esinlenerek yapılan  4 metre yüksekliğindeki mermer anıtın açılışında konuşan Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, “Kanlarını bu vatan için döken şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bu anıtın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Bizim için şehitlerimizi, gazilerimizi asla unutmayacağımız, unutturmayacağımız günlerdir. Bu anıt da bu anlamda çok önemli”diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Bodrum protokolü ve şehit yakınları tarafından Türk Bayrağına sarılı anıtın açılışı yapıldı.