• mesa
SPOR Haber Girişi : 27 Temmuz 2022 14:22

Bodrum’un 15 yaşındaki Milli Gururu

Bodrum’da doğup büyüyen ve Anadolu Efes tarafından keşfedilen 15 yaşında ki Atahan Akbaş, Basketbol Milli Takımı’na seçilerek Bodrum’un gururu oldu.

Bodrum Gündoğanlı genç basketbolcu, 2007 doğumlu Atahan Akbaş, FIBA tarafından Edirne’de düzenlenen YDF turnuvasında Ay Yıldızlı milli formayı giyerek, Bodrum’un gururu oldu. İlkokulda basketbol oynamaya başlayan Atahan Akbaş, 1,95’lik uzun boyu ve yeteneğiyle basketbol camiasının dikkatini çekti. Anadolu Efes tarafından izlenen Atahan, 2020 yılında bu kulübün alt yapısına transfer oldu. Anadolu Efes’de oynadığı maçlar ve istikrarıyla Milli Takım altyapı sezonuna giren Atahan Akbaş, FIBA YDF Turnuvası’nın Edirne ayağında Milli formayı giyerek milli gurur yaşadı.

radisson ilanı

 

Türk Basketbolu’nun gelecek vadeden en önemli genç yeteneklerinden biri olarak görülen Atahan Akbaş, çok çalışarak kendini sürekli geliştireceğini ve Türk Basketbolu’na uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirterek; “Doğup büyüdüğüm Bodrum Gündoğan’da başladığım basketbolu çok seviyorum. Basketbol benim için bir yaşam tarzı. Çok çalışarak ülkemin en önemli oyuncularından biri olmak ve her kategoride Milli formayı giymek istiyorum. Hayallerimi bir bir gerçekleştiriyorum. Ailem, Bodrumlular ve kulübüm her zaman en büyük destekçim. Bu desteğe layık olmak için çok çalışmaya devam edeceğim” dedi.