• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 27 Ocak 2021 21:40

Bodrum Sol Parti'den Covid Aşısı Sorusu: Aşı nerede?

Bodrum Sol Parti'den Covid Aşısı Sorusu: Aşı nerede?
Sol Parti üyeleri ,Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğüne dilekçe vererek en kısa süre içerisinde aşılanmak istediklerini belirttiler.


Haber Merkezi - SOL Parti İlçe başkanı Oben Konyalıoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Salgın boyunca başarısızlıktan başarısızlığa koşan iktidar, aşıyı da bir bilinmeze çevirdi. 11 Aralık'ta aşılama başlayacak açıklamasını yapan Sağlık Bakanı, ancak 1 ay sonra ve sadece 3 milyon doz aşı getirebilmiş olmanın açıklamasını yapamıyor. 

voyage otel

Bugün de ne kadar aşı anlaşması yapıldığı, aşıların ne zaman geleceği ya da aşının neden alınamadığı sorularına iktidardan bir yanıt verilebilmiş değil. Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyor! Her gün yeni insanların hastalanmaya devam ettiği, ölümlerin sürdüğü bu krizin sorumlusu iktidardır. Herkesin ücretsiz ve zamanında aşı vurulma hakkı var. Aşılanma talebimizi yükseltmeliyiz. Aşağıda yer alan dilekçiyi doldurup imzalayarak, İlçe Sağlık Müdürlüklerine ulaşıp aşımızı talep ediyoruz. "

Bodrum İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne 

 "Salgından korunmak için güvenli, koruyucu, genel kabul gören ve geçerli bilimsel değerlendirmelerden geçen Covid-19 aşısıyla bir an önce aşılanmak istiyorum. Birçok ülkede vatandaşların hangi tarihte aşı olacağının belirlendiği haberlerini okuyoruz. Hangi tarihte, hangi aşıyla aşılanacağım konusunda tarafıma bilgi verilmesi için gereğini arz ederim."