• mesa
EGE Haber Girişi : 21 Haziran 2022 16:01

Bodrum Kaymakamlığı’ndan Rapçi Sefo'nun sahneden indirilmesi ile ilgili resmi açıklama

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümbet Mahallesi’nde dün gece bir eğlence mekanında sahneye çıkan ve saat 00.30 sıralarında sahneden indirildiğini belirterek sosyal medyadan açıklama yapan Rapçi Sefo ile ilgili Bodrum Kaymakamlığı yazılı açıklama yaptı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümbet Mahallesi’nde dün gece bir eğlence mekanında sahneye çıkan ve saat 00.30 sıralarında sahneden indirildiğini belirterek sosyal medyadan açıklama yapan Rapçi Sefo yaşadığı duruma tepki göstermişti.

radisson ilanı

 

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Bodrum Kaymakamlığı’ndan açıklamada şunlar belirtildi:

“Bazı Haber sitelerinde ve Sosyal Medya Hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağında Konser faaliyetinin Valilik emri ile saat:01.00 dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet Bölgesinde Yaz Turizmi ile birlikte “Gürültü” konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife Ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesinde “Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24:00' den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546. ncı maddesine göre takibat yapılır.”  hükmü amirdir.

 

20.06.2022 günü Bodrum İlçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de Açık Alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat:00.00 da sonlandırılması sağlanmıştır. 

 

Sosyal Medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur”