• Nevavprestij
SPOR Haber Girişi : 21 Şubat 2024 12:31

Bodrum FK'da hedef ilk iki

Bodrum FK'da hedef ilk iki
Bodrum Futbol Kulübü ligin 24’üncü haftasında Çorum FK'ya deplasmanda konuk olacak.

Çorum FK maçı için hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden Bodrum FK'da Teknik Direktör İsmet Taşdemir “Her şeyi barındıran konumdayız. 1-2 mağlubiyette Play-Off’un dışına çıkabiliriz, 1-2 galibiyetle ilk ikiye oynama şansımızda çok yüksek, Bodrum FK için ise hedefimizi her zaman yüksek tutmalıyız" dedi.

voyage otel

 

 

"Sakat vermeden yolumuza devam etmeliyiz"
 

 

Zorlu maçların başladığını belirten Bodrum Futbol Kulübü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, “İyi bir gidişat var ama oynanmamış daha 11 maç var. Özellikle zorlu maçların başladığı periyottayız. Bizim için her maç zor, her maçın üstesinden gelmek için uğraşıyoruz. Sakatlarımızdan Kenan geri döndü, kalecimiz Sousa idmanlara başladı. Süleyman, Erkan ve Ali Eren’in sakatlıkları devam ediyor ve 1-2 hafta daha aramızda olamayacaklar. İnşallah sakat vermeden yolumuza devam ederiz çünkü zorlu haftalara giriyoruz. Çorum deplasmanı zor olacak. Çıktığı ilk senesinde doğru işler yapan çok iyi yerlere gelen son 2-3 haftadır biraz ritim kaybettiler. Zorlu bir rakibe karşı oynayacağız ona göre hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bizim eksikleri kendi içimizde giderme gibi bir misyonumuz oluştu. Arkadaşlarımızın ekstra performansları eksik kaldığımız yerlerde devreye girdi” dedi.
 

 

 

"Kritik haftalardayız, aldığımız skorlar hedefimizi ve yerimizi belirleyecek"

 


Ligde galibiyet ve mağlubiyete göre konumlarının değişebileceğini söyleyen Taşdemir, “Baktığımız zaman Gökdeniz dalgalı bir performans sergiledi. Geçen verdiği etkiyi bu sene ilk yarı itibariyle verememişti. İkinci yarıya iyi başladı ve iyi devam ediyor. Gökdeniz Bayrakdar için herkes farklı şeyler bekliyor ama daha 2001 doğumlu genç bir arkadaşımız. Gökdeniz’in her geçen gün daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Pedro sakatlığından sonra iyi geldi. Takıma yeni katılan genç arkadaşlarımız uyum sağladı ve işin içerisine girmeye başladı. Arkadaşlarımız her geçen gün o açığı kapatıyor. Futbol öyle bir şey ki aldığınız skora göre hedef değiştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla şuanda bulunduğumuz konum itibariyle herkes 2’incilik, 3’üncülük hedefleri kovalamaya başladı. İşin kötü tarafı 2 mağlubiyet aldığında 36 puandaki rakip seni yakaladığında belki de Play-Off dışında kalma riski oluyor. Her şeyi barındıran konumdayız. 1-2 mağlubiyette Play-Off’un dışına çıkma şansımızda yüksek, 1-2 galibiyetle ilk ikiye oynama şansımızda yüksek. Bunu zaman ve maçlar gösterecek” diye konuştu.

 

 

Takımın tecrübeli oyuncularından Ondrej Celustka ise, “Takımın bulunduğu konum için inanılmaz mutluyum ve gururluyum bunu hep beraber başardık. Çok çalışıyoruz, emeğimizin karşılığını aldığımız için bu konumdayız. Bireysel performans konuşmayı sevmedim bu tamamen takım başarısıdır. Gol denemeleri yapmakta işlerimizden biri, son maçta kaçırdım inşallah bir sonraki maçlarda gol atarım” diye konuştu.