• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Düzenleme Tarihi : 22 Temmuz 2020 12:34 Haber Girişi : 22 Temmuz 2020 12:37

Bodrum'da taciz şüphelisine sosyal medya desteğiyle gözaltı

Bodrum'da taciz şüphelisine sosyal medya desteğiyle gözaltı
Kendisini taciz etmekle suçladığı N.Ş. hakkında 1.5 yıldır defalarca şikayette bulunmasına rağmen herhangi bir yasal işlem başlatamayan Tuğçe Ç. yaşadıklarını Twitter hesabından paylaştı.

Bodrum’da yaşayan Tuğçe Ç. (21), kendisini 1.5 yıldır taciz eden N.Ş.’yi (46) defalarca şikayet etti. Ancak kendisine temas etmediği gerekçesiyle N.Ş. hakkında işlem yapılmadı. Tuğçe Ç. yaşadıklarını Twitter hesabından anlatınca sosyal medyada büyük destek gördü. Bu destek üzerine bir kez daha karakola giden Tuğçe Ç.’nin şikayetiyle N.Ş. gözaltına alındı.

voyage otel


Tuğçe Ç., twitter hesabından önce şu açıklamayı yaptı:

“Bugün yaşanan ve kendi yaşadıklarımdan korktuğum için bunları yazacağım. Ben zarar görmek, ölmek istemiyorum! Benim de başıma bela olan sapık, ruh hastası ve gerçekten şizofreni olduğuna emin olduğum 46 yaşında N.Ş. isimli şahıs, beni kafasına takmış. Ailemi, çevremi rahat bırakmayan ve onlarca kez şikayetçi olduğum, mahkemeye çıktığım halde bana temas etmediği sürece suçsuz olduğu söyleniyor. Yani hiçbirşey yapılmıyor. Eğer başıma birşey gelirse değerli olacağım. Başıma bişey gelirse bu Tweetleri yazmış diye sosyal medyada gündem yaparsınız. Bu olay bir buçuk yıldır devam etmekte, bütün bilgiler kanıtlar poliste. Bugüne kadar ağlayarak hergün karakola vs giderek yapabildiğim tek şey iki kere uzaklaştırma alabilmek, 1 gece de nezarette yatmasını sağlayabildim. Her zaman sitemin önünden geçiyor, sokağa çıkamıyorum. Bu adamın ailesine ulaşıp yardım istediğimde dayısı bizim öyle bir yeğenimiz yok bundan sonra, dağa kaldırıp öldürün dedi. Abileri Bodrum’a gelip bir daha yapmayacak deyip tatil yapıp gittiler.”

Tuğçe Ç.’nin bu paylaşımı, büyük destek gördü. Bu destek mesajlarında yapılan öneriler üzerine genç kız bir kez daha Bodrum Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu. Tuğçe Ç.’nin şikayetinin ardından çalışma başlatan polis ekipleri, şüpheli N.Ş.’nin kaldığı adresi tespit etti. Ortakent Mahallesi’nde oturduğu öğrenilen N.Ş. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı

.

TEŞEKKÜR MESAJI 

 

Tuğçe Ç., şikayetinin ardından şüphelinin gözaltına alındığını yine sosyal medya hesabından duyurarak, destek olan herkese teşekkür etti: “Herkese sonsuz teşekkür ederim. Tanıyan tanımayan herkese yardımcı olabilmek için yazan herkese. Şu an da bir çözüm sürecine girildi. Umarım gerekli yerler görevini yapacak ve beni bu beladan kurtaracak. Hala iyi insanların olduğunu bilmek, görmek bana güç verdi, Tekrar teşekkür ederim.”

Tuğçe Ç., saat 06.00 sıralarında attığı son mesajında ise şüphelinin bugün adliyeye çıkarılacağını belirterek, şu bilgiyi verdi: “Merhaba yeni bir bilgi olduğunda paylaşım yapıyorum, kusura bakmayın lütfen. Şahıs bugün mahkemeye çıkıcak, bende polis merkezinde olucam. Tekrar ifade için ve bugün umuyorum sonuç belli olucak. Sizlerle de paylaşacağım, umarım herşey çok güzel olucak sayenizde.”