BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 19 Ocak 2020 00:33

 Bodrum'da kaçak yapılar yeniden yapılıyor!

Bodrum’daki kaçak yapı nedeniyle hakkında yıkım kararı bulunan The Bo Viera projesindeki kaçak yapıların yıkımı tamamlanmadan sahil kısmındaki projenin ikinci ayağının yapımına başlandı.

Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile Bodrum Belediyesi'nin ortaklaşa başalttığı kaçak yapı ile ilgili mücadele sürüyor.

Bakanı Murat Kurum tarafından bizzat Bodrum'daki kaçak yapılar tespit edilmiş ve kaçak yapıların yıkılması için gerekli yasal süreç başlatmıştı.

Kaçak yapılar arasında en çok konuşulan projelerden biri olan BESA gruba ait olan toplam 330 villa ve 90 odalı otelin yer alacağı The Bo Viera projesinin ilk etabında inşa edilen konutlar kaçak olan kısımları yıkıldı. 3 etaptan oluşan projenin ikinci etabının inşasına başlandığı görüldü. İlk etaptaki yıkılan binaların yerine yeşil alanla yapıldığı da dikkatlerden kaçmadı.

İkinci etabın ise dolgu yapılarak inşaatın devam ettiği görüldü. Projenin ilk etabının bakanlıkta inceleme olduğu öğrenilirken, projenin 2'inci kısmına başlaması ise Bakanlık ve Bodrum Belediyesi yetkililerini harekete geçirdi.  İddiaya göre The Bo Viera projenin ikinci ayağının iskan ve ruhsatının da alınmadan inşaata başlamış.