GÜNCEL Haber Girişi : 15 Mayıs 2024 13:15

Bodrum'da fuhuş operasyonu: 5 kişi tutuklandı

Bodrum'da fuhuş operasyonu: 5 kişi tutuklandı
Bodrum'da asayiş operasyonları sürüyor. Son olarak yapılan operasyon ile kadınları fuhşa sürüklediği gerekçesiyle 1'i Kırgızistan uyruklu 5 kişi tutuklandı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, istihbarat çalışmasıyla Bodrum'da yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı yönünde istihbarat aldı. Bu yönlü calisma başlatan ekipler 4 ay önce teknik ve fiziki takip başlatıldı.

voyage otel

 

Polis, suç şebekesinin yurt dışından yüksek maaşla iş vaadiyle kandırıp, iletişime geçtikleri kadınları ilçeye getirdiklerini belirledi. Şebeke yöneticilerinin ev, apart ve otellere yerleştirdikleri kadınları, 'Çok para kazanacaksınız' diyerek ikna etmeye çalışıp, fuhşa zorladıkları belirlendi. Bu sırada kadınların çıplak fotoğrafları çeken şüphelilerin, ayrılmak istemeleri halinde fotoğrafları ailelerine göndermekle tehdit edildikleri kaydedildi.

 

Şebeke üyelerinin WhatsApp üzerinden oluşturduğu grupla, fuhuş yapacak kadınların erkeklerle iletişim kurmalarını sağladığı belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, delillerin toplanmasının ardından 10 Mayıs'ta operasyon düzenledi.

 

Bodrum ve Antalya'da 4 farklı adrese 15 ekip ve 65 personelin katılımıyla yapılan baskınlarda 5 şüpheli gözaltına alındı. Kurtarılan 17 kadın ise ülkelerine gönderilmek üzere Muğla İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 

Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler 5 kisi tutuklandı