• mesa
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 14 Aralık 2019 21:40

Bodrum’da beklenen açıklama geldi! Halil Karahan resmen aday!!!!

İlçe Başkanlığı için resmi adaylık açıklaması yapan Halil Kahraman, şeffaflık vurgusu yaparak “Görev yaptığım sürece verilemeyecek hiç bir hesabım yoktur. Bütün soruları yanıtlarım ve herkesle yüzleşirim” dedi. Karahan deneyimli kadro ile yola çıktı.

CHP’de Nisan ayında yapılması öngörülen büyük kurultay süreci devam ederken, delege seçimlerini tamamlayan CHP Bodrum İlçe Örgütünde seçim heyecanı sürüyor.  400’ü aşkın geleye yapısı ve 8 binden fazla üyesiyle güçlü bir yapıya sahip olan CHP Bodrum İlçe Başkanlığı mevcut ilçe başkan Halil Karahani resmi adaylığını yaptığı basın açıklamasıyla açıkladı. Çarşı Mahallesi’deki parti binası önünde gerçekleştirilen basın toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi. Örgütün desteğini alan Halil Karahan, sözlerine basın mensupları ve partilileri selamlayarak başladı. Konuşması parti vurgusu yapan  Karahan,  bir önceki ilçe başkanı olan ve Belediye Başkan Adayı olmak için görevinden istifa eden Recai Seymen'i de unutmayarak teşekkürlerini sundu.

radisson ilanı

 

Şeffaflık vurgusu yapan Halil Karahan “Görev yaptığım sürece verilemeyecek hiç bir hesabım yoktur. Bütün soruları yanıtlarım ve herkesle yüzleşirim” ifadelerini kullandı. Karahan “11 Ekim 2018 tarihinde ilçe başkanlığı görevini değerli ilçe başkanım Sayın Recai Seymen’den teslim aldım. Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 11 Ekim’de başlayan süreç, yerel seçimi yönetmek üzere ilçe başkanı ve ilçe örgütü sorumluluğunda başlamıştı. Hepiniz yaşanan süreci çok iyi biliyorsunuz. Bu seçim sürecinde ilçe yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Hiçbirisi belediye meclis üyesi olmak istemedi. Tamamı örgütte kaldılar. Arkadaşlarım partideki her görevin bir nöbet olduğunu söylediler” dedi.

Geride bıraktığımız yerel seçim çalışmalarını anlatan ve verdiği sözlerinin gerçekleştiğine dikkat çeken  Karahan, “Seçim süreci boyunca arkadaşlarımızla dolaştık. İnsanların söylediği şey şuydu; arıtma yapılmadı, temizlik sorunu var, maaşlar geriden geliyor ama en çok kavgadan ve sevgisizlikten illallah demişlerdi. Bunun için de sevgi ve barış iklimi devam edecek dedik. Halkımız da kabul etti. Tekrar söylüyorum, Bodrum’da oluşturduğumuz bu sevgi ve barış iklimini partimizde de kuracağız. Sorunlar yok mu? Var. Hep beraber sevgi ve barış iklimini oluşturacağız. Mart’ın sonu bahar demiştik ve Mart’ın sonu bahar oldu. Hepinizi 22 Aralık’ta Nurol Kültür Merkezi’nde yapacağımız ilçe kongresine bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Deneyimli  kadro ile yola çıktı

 

Karahan, daha sonra diğer başkan adayı Tuna Işın’ı da kürsüye davet etti. 2 başkan adayı sarılarak birbirlerine başarılar diledi.  Deniz Koca’nın adaylıktan çekildiği kongrede başkanlık için Halil Karahan ve Tuna Işın yarışacak. Karahan’ın açıkladığı yönetim kurulu listesinde deneyimli isimler yer alıyor. Mevcut yönetimden isimlerin de olduğu yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı; Başar Bıyıklı, Cihan Özarslan,Eray Karabağlı, Tayyar Gündoğan, Levent Bıçakçı, Nurgül Tarım, Nevin Seda Dıngıl, Mehmet Kocabıyık, İbrahim Apak, Semra Yıldırım, Halil Eser, Ece Yiğit, Engin Başol, Deniz Zor.

Halil Karahan, adaylığına ilişkin daha önce yaptığı açıklamada “Partim ve delegelerim isterse aday olurum” ifadelerini kullanmıştı.