• Nevavprestij
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 04 Ekim 2022 12:23

Bodrum'da '1 milyon turist' hedefine ulaşıldı

 Bodrum'da '1 milyon turist' hedefine ulaşıldı
Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Her şeye rağmen istatistik olarak deniz ve hava yoluyla 1 milyon yabancı turist hedefine ulaştık" dedi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 'sarı yaz' döneminin başlaması ile Yabancı turist yoğunluğu yaşandı.  Son hareketliliği değerlendiren Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Turizmde '1 milyon yabancı turist' hedefine ilişkin de  açiklama  yaptı. Dengiz'in verdiği bilgilere göre, Bodrum'daki otellerde yüzde 50 doluluk yaşanıyor. Yabancı pazarla çalışan otellerde ise doluluk oranı, yüzde 90'ın üzerinde seyrediyor. Başta İngiltere olmak üzere, Orta ve Batı Avrupa'dan yoğun talep alan Bodrum'da yabancı turistler tatile devam ediyor.

voyage otel

 

 

Dengiz, "Her şeye rağmen istatistik olarak deniz ve hava yoluyla 1 milyon yabancı turist hedefine ulaştık. Turizm, Bodrum'da önemli bir değere sahip. Okulların açılmasıyla birlikte iç pazarda daralma mevcut. Şu an İngiltere başta olmak üzere Rusya ve Polonya gibi ülkeler Bodrum pazarında. İrlandalılarda da bir hareketlilik söz konusu. Son olarak İrlanda'dan direkt Bodrum'a uçuşlar olacak. Uçuşların 20 Kasım'a kadar devam etmesi bekleniliyor. Güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Ekim sonuna kadar böyle gider." diye konuştu.