• mesa
GÜNCEL Haber Girişi : 18 Mayıs 2022 16:15

BESİAD Ve GESİFED’den TÜSİAD Ve TÜRONFED Yeni Dönem Başkanlarına Ziyaret

Konfederasyonun gücünün derneklerin yanında olması ve konfederasyonun bütün üyelerin tanıması ve ortak akılla hareket etmesinin önemi ülkemizin ekonomik açıdan bu zor dönemlerde çok daha gerekli olduğuna değinildi.

BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı GESİFED Yönetim Kurulu üyesi Neslihan Nazlıoğlu  GESİFED Başkanı Oktay Mersin ve beraberindeki GESİFED Yönetim Kurulu Üyeleri TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Gültekin Okay Salgar, GESİFED Kurucu Başkanı Mehmet Salih Başöz, önceki dönem Başkanı Ahmet Yavuzçehre TÜSİAD’ın Yeni Başkanı Orhan Turan’ı ve TÜRKONFED’in Yeni Dönem Başkanı Süleyman Sönmez’i ziyaret etti.

radisson ilanı

 

İlk ziyaret TÜSİAD yeni Başkanı Orhan Turan’a gerçekleştirildi. Ziyarette Ülke ve Bölge dinamikleri ile yeni dönem faaliyetleri üzerine görüş alışverişi gerçekleştirildi.  Ortak bilinç ile her sorunun üstesinden gelineceği, sadece sivil toplum kuruluşlarının değil, kamu kuruluşlarının da harekete geçirilmesinin önemi vurgulandı.

 

İkinci ziyaret ise TÜRKONFED Yeni Dönem Başkanı Süleyman Sönmez’e gerçekleştirildi. Ziyarette Konfederasyon, federasyon ve derneklerin birlikte çalışmalarının önemi vurgulandı.  Konfederasyonun gücünün derneklerin yanında olması ve konfederasyonun bütün üyelerin tanıması ve ortak akılla hareket etmesinin önemi ülkemizin ekonomik açıdan bu zor dönemlerde çok daha gerekli olduğuna değinildi.