• Nevavprestij
EGE Düzenleme Tarihi : 07 Temmuz 2020 18:28 Haber Girişi : 07 Temmuz 2020 18:29

Belediye, 178 Zeytinliğini Kiraya Verecek

Belediye, 178 Zeytinliğini Kiraya Verecek
Köy muhtarlıkları adına kayıtlı iken, 2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir yasası gereği köy tüzel kişiliklerini kaybederek mahalle statüsü kazanan yerlerden Milas Belediyesi’ne geçen taşınmazlar kiraya veriliyor.

Belediye, 178 Zeytinliğini Kiraya VerecekTemmuz ayı meclis toplantısında gündeme gelen konu hakkında açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat "Belediyemizde çok fazla zeytinlik bulunuyor. Geçen hasat döneminde ihale girişimlerimiz sonuç vermedi. Kendi personelimiz ile bazı zeytinlikleri toplamaya çalıştık, her yere yetişmemiz mümkün olmadı ve çok fazla zeytin heba oldu. Bildiğiniz gibi memecik zeytini bölgemizin en önemli zeytini ve çok kaliteli zeytinyağına sahip. Bu zeytinliklerin bakımı da yapılmalı, Belediye olarak bizim yapmamız mümkün değil. Bu anlamda bölgemizin en önemli zeytin ağaçlarının ekonomiye kazandırılması anlamında en doğru karar, bakım ve imarlarını yapmak koşulu ile kiraya vermek olacaktır” dedi 

voyage otel

Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından zeytinliklerin kiralanması tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Zeytinlikler hakkında bilgi Milas Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğünden alınabilecek.