EGE Düzenleme Tarihi : 22 Ağustos 2020 12:02 Haber Girişi : 22 Ağustos 2020 12:05

Bayraklı Belediyesi ile 'UCİM' iş birliği büyüyor

Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Varlığınız bize güç ve umut veriyor. Vizyonuna 'Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti'ni koymuş bir belediyenin başkanı olarak derneğimizin sonuna kadar arkasında olacağız. İyi ki varsınız" dedi.

Bayraklı Belediyesi ve Saadet  Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde önemli bir proje hayata geçirildi. UCİM tarafından kurulan, Türkiye ve Avrupa'nın ilk Önleme Merkezi Bayraklı Belediyesi katkılarıyla İzmir'de açıldı. Törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Varlığınız bize güç ve umut veriyor. Vizyonuna 'Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti'ni koymuş bir belediyenin başkanı olarak derneğimizin sonuna kadar arkasında olacağız. İyi ki varsınız" dedi. 'Çocuklar vatandır" sloganıyla yola çıkan UCİM'in İzmir'deki 'Önleme Merkezi' açılışına ünlü oyuncu Ezgi Mola da katıldı.

radisson ilanı

 

"Her zaman destekleyeceğiz"

 

UCİM ile her zaman koordineli olarak çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bu ülkenin iyi, vicdanlı, namuslu; adaletten, haktan, hukuktan yana olan insanlara ihtiyacı var. Toplumdaki asıl kavga aslında ne etnik, ne mezhebi ne de siyasi. İyi insanlarla kötü insanların kavgası. Bugün burada çok güzel insanlar görüyoruz ve bu iyi insanlarla birlikte olmak, söylediklerimizi doğrularcasına geleceğe dair bize umut veriyor. Sizlerin varlığı bizi güçlü, umutlu kılıyor ve çalışma azmimizi artırıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da, vizyonuna 'Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti'ni koymuş bir belediyenin başkanı olarak derneğimizin sonuna kadar arkasında olacağımızı bir kez daha beyan ediyorum" diye konuştu. 

 

"Çocuklar, vatandır"

 

UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan da Menderes’te kız öğrencilere yönelik istismarı ortaya çıkarmasıyla başlayan mücadelesini gözyaşları içinde anlatarak, şöyle konuştu:

“6 kız çocuğum acı çekerken ve ben o okulda görev yaparken, ben onların saçının teline zarar gelmesini istemezken, bir pedofili benim çocuklarıma dokundu. O çocuklar; bu dünyanın çiçekleri, cenneti ve mutluluğu. Bu mücadelenin temeli ben değilim, o çocuklar. Onlar bizim kahramanlarımız. Onlar bu ülkenin değişimin temeli. Bir ülkenin geleceğini, kaderini belirleyen, çocuklara verilen eğitim ve onlara verilen değerdir. 'Çocuklar vatandır' diyerek çıktığımız bu yolda yapılması gereken, çocuklarımızı korumak ve onlara sağlıklı bir gelecek kurmak. Gönlünü çocuklar için o yola koymuş, mücadele eden insanlar çok az. Herkes, ‘Çok şey yaparız’ diyor ancak çok az insan bir şeyler yapıyor. O bakımdan bu mücadelede yanımızda olanlara, desteklerini hiç esirgemeyen Bayraklı Belediye Başkanımız Serdar Sandal'a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. UCİM olarak, sizi ve herkesi çocuklar için mücadeleye davet ediyoruz.”

 

"Bizi sevgi kurtaracak"

 

Konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayan ve duygulanan ünlü Sanatçı Ezgi Mola, "Çocukların çok sevildiğini, oyun oynadıklarını, mutlu olduklarını görmek için bir araya gelmeliyiz. Çocuklarımızın acılarıyla mücadele etmeye çalışmak hepimizin kalbini acıtıyor. Çocuklar artık yalnız değil. Saadet Öğretmen gibi bir kahraman ve ona inanan mücadele arkadaşları var. Bizi sevgi kurtaracak. Sevmek dünyanın en basit kavramı. Bunu tercih ettiğimizde hepimiz daha iyi insanlar olacağız" diye konuştu.

 

"UCİM, dayanışması büyüsün"

 

Böylesine önemli bir girişimin İzmir'de hayata geçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Suat Çağlayan, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi. Dernek Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan da, pandemiye rağmen katılımın yoğun olmasının mutlu edici olduğunu vurgulayarak, "Bu ülkede çocuklarımıza sahip çıkmazsak; kadına, canlıya şiddeti önleyemeyiz. Ülkemizin gerçek sorunu çocuk istismarıdır. Bu konuda mücadele verecek UCİM Önleme Merkezi'mizi İzmirlilere teslim ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları eski Başkanı Fatma Köse ise, "Bu mücadele hareketinde emeği geçen herkesi kutluyorum ve dayanışmanın, katlanarak artmasını, büyümesini diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar açılış kurdelesini keserek, merkezi gezdi. Başkan Sandal, ünlü oyuncu Ezgi Mola ve dernek yöneticileri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.