POLİTİKA Haber Girişi : 07 Mart 2021 13:57

Başkan Kul: Varoluşun temsilcisi olan kadınlarımızın gününü kutluyorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada kadının toplumsal hayatındaki önemine vurgu yaptı. Kul, “varoluşun temsilcisi olan kadınlarımızın, bu gününü kutluyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada kadının toplumsal hayatındaki önemine vurgu yaptı. Kul, “varoluşun temsilcisi olan kadınlarımızın, bu gününü kutluyorum” dedi.

 

Haber Merkezi - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.  Yazılı açılama ile kadınlara seslenen  Başkan Kul, sözlerine  “Öncelikle; dünyanın her yerinde, varoluşun temsilcisi olan kadınlarımızın, bu gününü kutluyorum” diyerek başladı.

Kadının toplumsal yaşamdaki rolüne saygı duyduğunu ve önemsediğini belirten Başkan Kul, “Türk Kültürünün içinde ki; güçlü, vakur, cesur, saygıdeğer kadın figürünü bilerek, bu konuşmayı yaptığımı bilmenizi isterim... Sizi; sadece hayatın kaynağı olarak nitelendirmenin, annelik sıfatınıza atıfta bulunmaktan, öteye gitmeyeceğini bildiğim için, iş hayatı içinde sergilediğiniz başarı ve bu ülkenin ekonomik gücüne sağladığınız katkıdan ötürü, iş kadını sıfatınıza saygı duyarak buradayım” dedi.

 

Başkan Kul:  Siyaset kadını sıfatınıza saygı duyarak buradayım

 

Bahattin Kul, kadınlara siyasetteki temsiliyetleri nedeniyle saygı duyduklarını söyledi. Kul,   Kadınların yaşamın her alanında muktedir oluğu vurgusu yapan Başkan Kul, “Siyasi hayat içinde; temsil ettiğiniz her bir vatandaşın haklarını korumak adına, gösterdiğiniz çabadan ötürü, siyaset kadını sıfatınıza saygı duyarak buradayım.. Yuvanızı bir arada tutmak, korumak, ilerletmek, var etmek adına yaptığınız, o muazzam emekten ötürü, ev kadını sıfatınıza saygı duyarak buradayım.. Varım demek adına; biz erkeklerden çok daha fazla mücadele etmek zorunda olduğunuzu, ne yazık ki biliyorum.. Ve yine biliyorum ki, buna muktedirsiniz” diye konuştu.

Açıklamasının devamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınlarına yönelik sözlerine yer veren Başkan Kul, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Dünyada hiç bir milletin kadını, ‘Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, Milletimi; kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez!” sözleri, Türk kadınının, Milleti için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.  Geleceğin genç Kadınları çocuklarımız, kardeşlerimiz, annelerimiz, ablalarımız.. Haklarınızı korumak adına, birlikte yol alacağımızı bilin isterim.. Her birinizi ayrı ayrı sevgi ve saygı ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.