• Nevavprestij
POLİTİKA Haber Girişi : 28 Ekim 2023 10:57

Başkan Kalkanlı'dan 100. Mesajı

Başkan  Kalkanlı'dan 100. Mesajı
Kalkanlı,Cumhuriyetimizin 100. yılında da atalarımızdan emanet aldığımız vatanımızı gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı

Bodrum Vanlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İshak Kalkanlı, Cumhuriyet'in 100’üncü yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Kalkanlı,“Bağımsızlık ve milli irade düşüncesi ile 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, milletimizin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesini taçlandıran birlik ve beraberlik ruhunun ortaya çıkardığı büyük eseridir.” dedi.

voyage otel

 

 

 

Cumhuriyetimizin 100. yılında da atalarımızdan emanet aldığımız vatanımızı gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Kalkanlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

 “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının liderliğinde başlayan Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı, milletimizin azim ve kararlılığıyla büyük bir başarı ile sonuçlandı.Bağımsızlığımızı tüm dünyaya duyurdu. Bu yıl 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimiz ulusal egemenlimizin, demokrasimizin, milli bilincimizin, fırsat eşitliğinin, temel haklarımızın, kültür-sanatımızın, akılcı ve bilimsel eğitimin, ekonomik kalkınmanın, muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızın ve başarımızın temel güvencesi olmuştur.

 

 Binlerce yıllık tarihe sahip, üstün bir medeniyetin mensupları olarak bir asır önce kurulan, dünümüzle bugün, bugünle yarınımız arasında köprü olan Cumhuriyetimizin 100. yılında atalarımızdan emanet aldığımız kutsal vatanımızı, mirasımızı gelecek nesillere daha sağlam ve daha güvenilir bir şekilde ulaştırma gayretiyle hep birlikte çalışacağız. Demokrasi mücadelesini hak hukuk temelinde vereceğiz. Tüm ülkede islevleşmiş bir demokrasi kültürü oluşturacağız."