• velx
BODRUM ÖZEL Haber Girişi : 11 Ocak 2020 23:22

Başkan Aras ve ekibi gazetecileri ağırladı!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görevli ulusal ve yerel basın temsilcilerini ağırladı. Gecede Bodrum  için birlik mesajı verildi.

Bodrum Belediye A.Ş. Trafo Cafe’de Başkan Ahmet Aras’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu ile Hüseyin Tutkun, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Apaydın 'ın yanı sıra belediye basın çalışanları ile çok sayıda gazeteci katıldı. 

radisson ilanı

Yoğun katılımın olduğu gecede katılımcı gazeteciler adında Rezzan Şebin, konuştu. Konuşmasında Türkiye’deki tutuklu gazetecilere dikkat çeken Şebin, 108 tutuklu gazeteci bulunduğunu ve 36 binin üzerinde de internet sitesinin kapalı olduğunu söyledi. Şebin, Basın özgürlüğü için mücadeleye devam edeceklerini belirti.  Meslek hayatında 50. Yılını dolduran Gazeteci Ercan Vuranlar ise  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde meslektaşları ile bir arada oolduğu için mutlu olduğunu ifade etti.

 

Hüseyin Tutkun: Basın çalışanı olmak ayrı bir onurdur

 

Vural'dan sonra ise Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, gece bir konuşma yaptı. Sözlerine deneyimlerini anlatarak başlayan Hüseyin Tutkun, kapısının ve telefonunun bütün gazetecilere 24 saat açık olduğunun altını çizdi.

Emek vurgusu yapan Tutkun, “Basın emeğinin ne anlam ifade ettiğini bilenlerden birisiyim. Basın çalışanı olmak ayrı bir onurdur. Basın Yayın Müdürlüğündeki tüm arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin de destekleriyle çok güzel şeyler yapmak niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Başkan Aras: Eleştiri, muhalefet her zaman gereklidir

 

Basında yer alan eleştirilerin kendileri için rehber olduğunu ve halkla iletişimde çok önemli bir yer tuttuğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kişilik haklarını zedelemeden yapılan her eleştiriye açık olduklarını söyledi. Başkan Aras, “Eleştirel yazıların hepsini okuyorum. Bu eleştiriler bizleri olumlu yola yönlendiriyor, çok ön açıyor. Eleştiri, muhalefet her zaman gereklidir çünkü muhalefet olmadan gelişme dolayısıyla değişim yakalanamıyor” diye konuştu. 

Gazetecilerin kamuoyu oluşturma gücüne de dikkat çeken Başkan Aras, Bodrum’da üniversite öğrencilerinin barınması için yurt yapılması konusunu gündeme taşıyan gazeteci Ayhan Ongun’un çabasının netice vermeye başladığını kaydetti.

 

Bodrum’da kurumlar arasında çok güzel bir ambiyans yakalandığını ifade eden Aras, “Bodrum’da güzel bir beraberlik ortamı yakalandı. Bunu da önümüzdeki genel siyasette Bodrum’dan bir hatta iki milletvekili çıkarmak için kullanacağız. Bodrum’un 113 tane il delegesi var ve bu güç bir araya gelerek olur parçalanarak olmaz. Egosal olaylar yüzünden bugüne kadar beraberlik sağlanamamış ama biz bunu bitireceğiz. Belediye içinde de kasaba siyasetine bundan sonra müsamaha göstermeyeceğiz. Belediye tamamen hizmete yönelik çalışacak. Bodrum’un tek yumruk gibi olması gerekir. Bodrum’un genel siyasette Ankara’da temsil edilmesi için birlik olunması gerekir. Bu birlik ve beraberliğin en güzel örneğini Türkiye Kalkınma Ajansı Yönetim Kuruluna seçilen Halil Özyurt örneğinde gösterdik. Ne oldu? Ankara’da bizim bir temsilcimiz oldu. Milletvekilliği konusunda da bunu başarmamız lazım ki Bodrum’un sorunlarını Meclis’te haykırabiliriz.” dedi.

Belediye Başkanı Aras’ın konuşmasının ardından geceye katılan gazeteciler sorun ve taleplerini paylaştı