• velx
EGE Haber Girişi : 29 Ağustos 2022 15:01

Arıcıların en büyük sorununa çare Muğla’dan

Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcıların peteklerini saklama döneminde güvelerin verdiği zararların önüne geçmek için başlatılan Temiz Petek projesinde bugüne kadar yaklaşık 50 bin petek şoklandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin arıcıların en büyük sorunlarından biri olan Büyük Balmumu güvesine karşı hayata geçirdiği “Temiz Petek Projesi” arıcılara ekonomik anlamda can suyu olmaya devam ediyor.

neva prestij yapı


Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcıların peteklerini saklama döneminde güvelerin verdiği zararların önüne geçmek için başlatılan Temiz Petek projesinde bugüne kadar yaklaşık 50 bin petek şoklandı.

 

Arıcıların her yıl güvelerin verdiği zarardan dolayı değiştirmek zorunda kaldığı ve ekonomik anlamda zarara uğradıkları petekler, Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı ‘Temiz Petek Projesi’ ile eksi 30 derecede dondurularak her yıl kullanma imkanı sağlanıyor. Arıcılara can suyu değerinde olan projede yaklaşık 50 bin petek eksi 30 derecede şoklanıyor. Petek şoklamaları 1 Eylül’de başlayacak. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Çam balının başkenti Muğla’mızda arıcılarımızın yanındayız” dedi.