EGE Haber Girişi : 03 Ocak 2023 14:55

Aras: Bodrum’un kronik altyapı sorunu tarihe karışacak

Aras: Bodrum’un kronik altyapı sorunu tarihe karışacak
Bodrum’daki altyapı ve üstyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’un kronik altyapı sorunu, bu yıl tarihe karışacak.” dedi.

Bodrum Belediyesi’nin resmi internet sitesindeki Başkanın Mesajı bölümünde görüşlerini paylaşan Başkan Aras, her türlü eleştiriyi de göze alarak ilçedeki altyapı ve üstyapı sorunlarını çözeceklerini ifade ederek şunları dile getirdi;

voyage otel

 

“İki yıl boyunca hayatı durduran Pandemi salgınından, Bodrum tarihinin en büyük orman yangınlarına, Pandemi salgını yüzünden yaşadığımız nüfus patlamasından, akılla izahı mümkün olmayan enflasyonun astronomik oranlarda arttırdığı hizmet maliyetlerimize kadar Bodrum Belediyesi’nin 141 yıllık tarihinde görülmemiş zorluktaki şartlara rağmen, Bodrum’un son 50 yılda tam olarak çözülemeyen altyapı ve üstyapı sorunlarını; her türlü eleştiriyi de göze alarak, biz çözüyoruz.
 

Görev dönemimizdeki bu olağanüstü zor şartların hiçbirinin olmadığı yıllarda Bodrum’un altyapısının köy ölçütünden kasaba ölçütüne geçememiş olmasını görmezden gelerek, 4 yıl önce Büyükşehir Belediyemizle birlikte başlattığımız “tarihin en büyük altyapı seferberliği” nedeniyle yaşanılan sorunlar ve gecikmeler yüzünden bizi eleştirmeyi görev edinenlere soruyorum, ne yapsaydık?


 
Atık suların denize akmasını seyretmeye devam ederek, Bodrum’un ebedi maviliklerini siyaha mı dönüştürseydik?
 

Ya da geçmişte Bodrum’a yapılmış en büyük kötülüklerden biri olarak; sokaklarımızın, caddelerimizin altına döşenen, yıllardır yaşanan patlamalarıyla bilinen ve su sıkıntımızın yağışsızlıktan sonraki en büyük nedeni olan “hatalı su boruları” sorununu, sokakları ve ana yolları kazarak tepki almayalım diye görmezden mi gelseydik?
 
Ayrıca, geçmiş dönemlerde olduğu gibi 70 bin, 100 bin civarında insan değil; kış aylarında 700 bine, yaz aylarında ise 2 milyona yakın insan yaşamaya başladı, bizim dönemimizde Bodrum’da..


 
Bu kadar insana verdiğimiz hizmetlerin de nüfus kaydı Bodrum’da olan 187 bin kişi üzerinden aldığımız ödenekle verildiğinin altını, özellikle çizmek istiyorum. Kısaca bahsettiğim ağır zorluklara rağmen, 4 yıldır verdiğimiz büyük mücadelenin doğal sonucu olarak 2023 yılı, Bodrum’un altyapı sorunlarından kurtuluş yılı olacak. Sağlıklı, huzurlu, mutluluk ve kazanç dolu bir Bodrum yılı, hepimizin olsun.”