• mesa
KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 14 Nisan 2022 11:42

Ara Güler Arşivinden Halikarnas Balıkçısı Sergisi

6 Nisan 2022 tarihinde saat‘da açılış ile ziyarete kapılarını açacak olan bu özel seçki, 8 Mayıs 2022 tarihine kadar sergilenecek.

Bodrum Deniz Müzesi ve Ara Güler Müzesi iş birliği ile Bodrum’da Halikarnas Balıkçısı Anma Etkinlikleri kapsamında “Ara Güler Arşivinden Halikarnas Balıkçısı” Sergisi 16 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonunda sanatseverlerle buluşuyor.

radisson ilanı

 

“Balıkçı Yaşıyor” sloganı ile gerçekleştirilen etkinliklerin içerisinde yer alan Ara Güler Arşivinden Halikarnas Balıkçısı adlı sergide Halikarnas Balıkçısı’nı, fotoğrafın efsanevi ustası Ara Güler’in gözünden göreceğiz. 16 Nisan 2022 tarihinde saat‘da açılış ile ziyarete kapılarını açacak olan bu özel seçki, 8 Mayıs 2022 tarihine kadar sergilenecek. Dostukları ve mektuplaşmalarıyla bilinen, “Merhaba” seslenişleri ile ün salmış iki büyük ismin Füreya Koral’ın annesinin evinde karşılaştıkları ve Halikarnas Balıkçı’nın ilk fotoğraflarını ustanın orada çektiği biliniyor. İki müzenin ortak çalışmasından oluşan sergiye girişler ücretsiz olacak.