• Nevavprestij
KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 04 Temmuz 2024 15:56

Aktur Zefirya’da Müzik Dolu Geceler

Aktur Zefirya’da Müzik Dolu Geceler
Ak-Tur A.Ş. tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak Bodrum halkının hizmetine sunulan Zefirya Kültür Merkezinde klasik müzik sevenler için muhteşem bir konser gerçekleştirildi.

Bodrum’un en güzel kültür merkezlerinden biri olan Zefirya’da yaz boyu müzik dolu geceler yaşanacak.

voyage otel

Ak-Tur A.Ş. tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olarak Bodrum halkının hizmetine sunulan Zefirya Kültür Merkezinde klasik müzik sevenler için muhteşem bir konser gerçekleştirildi.

“Bir Dünya Müzik” sloganıyla 2005 yılından bu yana 8 konservatuar kökenli müzisyenden oluşmuş Allegra Ensmble grubu Bitez’de bulunan Zefirya Kültür Merkezinde konuklara muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde unutamayacakları bir konser verdiler.Latin müziğinden Fransa, İtalya, İspanya müziğine Orta Asya Ürdün’den Gürcistan’a kadar farklı ülkelerin farklı dillerinden şarkılar söyleyen grup Anadolu ezgilerini de seslendirdi.

Solist Mehlika Karadeniz Bilgin, 1. Keman Ümmiye Özdem,2.keman Şenzelita Bayram Aykanat, Viyola Melda Sak,Viyolonsel Şebnem Orhan, Flüt/Mandolin/Vokal Müjde Akden, Perküsyon Irmak Tokgöz, Piyano Gülriz Tunca’dan oluşan grup 5 Temmuz 2024 saat 21.00 de de Datça’da Aktur Özer Türk sahnesinde konserlerine devam edecekler.

 

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen konsere yoğun ilgi gösterilmesi üzerine Ak-Tur Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Doğan şunları söyledi:

“Muğla ilinde ülkemizin en önemli turizm faaliyetlerini sürdüren Ak-Tur A.Ş. bölgemiz ekonomisine çok büyük katkı sağladığı gibi kültür-sanat alanında da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir. Bodrum’un en önemli kültür etkinliklerinden olan Gümüşlük Festivali ve Bodrum Caz Festivali gibi projelere destek veren kurumumuz Zefirya Kültür Merkezi’ni de Bodrumluların hizmetine sunmuştur.

14 Temmuz’da Antonia Silva ve Tiago Nunes(Portekiz) Piyano resitalinin ardından 25 Temmuzda Michael Okser Bulychev/ Miriam Davis/ Gülsin Onay konserleriyle etkinliklerimiz sürecek.

Büyük olasılıkla önümüzdeki yaz Bodrum Belediyesi işbirliğiyle “Açık Hava Sinema Günleri” ni de Zefirya’da yapmayı planlıyoruz."

 

Etiketler : AK tür