• velx
POLİTİKA Haber Girişi : 06 Mart 2023 15:34

AK Parti Bodrum İlçe başkanı görevinden istifa ett! Aday oldu

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

voyage otel

 

 

3 yılı aşkın süredir Bodrum’da ilçe başkanlığı görevini sürdüren Gökmen, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği toplantıda, genel merkezin onayı ile görevinden istifa ettiğini belirterek “Bugün itibariyle 28. Dönem Muğla Milletvekilliği aday adayıyım. Öncelikle bu görev için bize yetki veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu görevler, bizim için verilmiş görevlerdir. Bu bir bitme değil, tam tersine başlamadır. İstifa edilip bu gibi görevlere aday olurken bir takım söylentiler olur. Arkadaşlar bu konu, hiçbir şekilde bir görevden alma değil tam tersine bizim yakamıza takılmış büyük bir madalyadır. ” dedi.

 

1991 yılından bu yana Bodrum’da milletvekilli seçilenin olmadığına vurgu yapan Gökmen, “  1991 yılında Musa Gökbel’den bu yana Bodrum’dan milletvekili çıkmamış. Muğla’nın en büyük ilçesi olmamıza rağmen meclise herhangi bir temsilci gönderememişiz. Ben bu göreve talibim. Tüm Bodrumluların desteklerini bekliyorum. Görev sürem boyunca kırdığımız, üzdüğümüz insanlar varsa hepsinden teker teker özür diliyorum. Herkesin hakkını helal etmesini istiyorum. Aynı şekilde benim de kimsenin üzerinde hakkım varsa sonuna kadar helal olsun.” İfadelerini kullandı.

 

Milletvekilli adaylarının belirlenmesi sürecinden bahseden Gökmen, sözlerini şöyle sürdürdü; “Muğla teşkilatındaki üyelerimize,  mahalle başkanlarımıza, ilçe yönetim kurulu üyelerimize temayül yapılacak. Bu temayülün ardından genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdiriyle sıralama belirlenecek ve ilan edilecek. Bugün benim haricimde 4 ilçe başkanımız daha milletvekili aday adaylığı için kolları sıvıyorlar. Görevlerinden istifa edip aday adaylığıyla alakalı gerekli dilekçeleri veriyorlar. Ortaca, Seydikemer, Fethiye ve Yatağan ilçe başkanlarımız aynı açıklamayı yapacaklar.”

 

Kendisinin istifasının ardından kimin ilçe başkanı olacağı sorusuna yanıt veren Osman Gökmen, “Biz bu toplantıdan önce yönetim kurulu üyelerimizle bir toplantı yaptık. Tüzük gereği prosedür bu şekilde işliyor. Destekleyeceğimiz bir arkadaş bu görevi sırtlayacak. Genel merkez temayül yoklamasını birkaç gün içerisinde yapacak ve görevi seçimlere kadar devam ettirecek.” dedi.