SPOR Haber Girişi : 25 Ekim 2019 09:51

Abdullah Avcı'dan istifa açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, istifa etmeyi düşünmediğini ifade ederek, "İstifa etmeyi düşünmedim, mücadele etmeye devam edeceğim ama taraftar her zaman haklıdır." dedi.

UEFA Avrupa Ligi K Grubu 3'üncü hafta maçında evinde Braga'ya 2-1 mağlup olan Beşiktaş’ta teknik direktör Abdullah Avcı karşılaşma ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

radisson ilanı

"BİR AN ÖNCE TOPARLANMAMIZ GEREKİYOR"

Maç hakkında değerlendirmede bulunan Abdullah Avcı, "Aslında iyi başladık. 10 dakikada 2 pozisyonumuz vardı, 1’i direkten döndü. Bir de kaçan frikik var. Sonrasında oyun dengelendi. Ayağımızdaki bir top kaybından golü yedik. İkinci yarının başında rakip daha iyiydi. Sonrasında oyunu çevirmeye çalıştık. Golü bulduk, 2 dakika sonra penaltı kazandık ama kaçırdık. Yarın yine kazansak Adem’e attırırdım. Özellikle zihinsel yorgunluktan sonra geniş alan verdik ve yediğimiz gol var. Bundan sonra oyunu çeviremedik. Ayağımızdan kaybettiğimiz bir top ve uzaktan yaptığımız ortanın dönüşünde yediğimiz golle maçı kaybettik. Elimizdeki mevcut kadroyla ancak bunu yaptık. Oğuzhan’ın 60 dakika kalması gerekiyordu, Necip’i ancak bu kadar kullanabildik. Hamlelerimiz zaman zaman cevap verdi, hatta cebimize kadar gelmişti ama çeviremedik. Üzgünüz. 2 gün sonra oynayacağız. Avrupa Ligi’nde oynayıp en az dinlenen biziz. Rakiplerimiz pazartesi günü oynayacaklar. Bir an önce toparlanmamız gerekiyor. Burada bize çok yardımcı olan taraftarımızın coşkusuyla sıfırdan başlamamız gerekiyor" diye konuştu.

"PENALTIYI ATSAYDIK BAŞKA SENARYO OLACAKTI"

Sakat oyuncularının fazlalığından dolayı elindeki hamle sayısının oldukça azaldığını belirten Avcı, "Bugün yapabileceğimiz hamleler buydu. Sakatlıktan dönen oyuncularımızı oynatmak zorunda kaldık. Oğuzhan ancak 60 dakika oynayabilirdi. Elimizde sağ bek yok bu nedenle Necip’i hafta sonuna kullanmak istediğimiz için değiştirdik. Oyuncular aslında hamlelere tepkiler verdi. Penaltıyı atsaydık belki başka senaryo olacaktı. 3-4 haftadır oyunda esneklik yapıyoruz. Saha parselasyonunda bir takım değişiklikler oluyor. Necip sağ bek oynuyor, Roco ilk kez oynuyor. Belki odaklanma ve merkeze oynamama konusunda uyardım. Rakibin bu alanını açmak istedik. Çünkü merkezde bir tuzak var ve 30-40 metre pas atmamamız gerekiyordu, uyarım bu konudaydı" şeklinde konuştu