• velx
EGE Haber Girişi : 17 Kasım 2022 14:29

9. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı 22 Kasım’da başlıyor!

9. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Sanat Çalıştayı, Turgutreis Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde 22-25 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği ile düzenlenen çalıştayda, özel gereksinimli bireyler ile sanatçılar ve akademisyenler bir araya gelerek “Seramik Sıraltı Dekor Tekniği, Tekstil Baskı, ve Mozaik Uygulamaları’’ yapacak.

neva prestij yapı

 

Hep Birlikte Üretelim!


Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı kurulduğu 1996 yılından bu yana, engellilerin kendi vücut ve zihin yapıları ile bağımsız yaşayabilmeleri için özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri veriyor. Dokuzuncusunu düzenlediği Sanat Çalıştayı ile akademisyenleri, sanatçıları, öğrencileri, aileleri ve gönüllüleri, sanatın iyileştirici ve birleştirici gücü ile bir araya getiriyor ve ürettiği eserlerin her birinin Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi etrafında yaşatılmakta olan iyilik ve birlik duygularının ifadesi olmasını hedefliyor. 

 

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Çok Sayıda Akademisyen Ve Sanatçılar Bir Araya Gelecek


Adı sanat ile anılan Bodrum’a yakışır etkinlik olmayı başaran ve dokuzuncusu düzenlenecek çalıştayda, Bodrum’un yerel sanatçılarıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden çok değerli profesör, doçent, öğretim görevlileri ve öğrencileri yer alacak.

 

Çalıştayda Ortaya Çıkan Eserler Kapanış Sergisi İle Bodrumlu Sanatseverlerle Buluşacak!


Çalıştay sonucunda ortaya çıkan eserler,25 Kasım Cuma günü saat 17.30’da Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyesi’nde açılacak sergi ile Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak ve sergiden elde edilen gelir engelli bireylerin eğitim ve rehabilitasyonunda kullanılacak