• Nevavprestij
KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 09 Şubat 2024 15:21

8. bodrum Hamsi Festivali başlıyor

8. bodrum Hamsi Festivali başlıyor
Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8.si Bodrum İskele Meydanı'nda 11 Şubat Pazar günü düzenlenecek

21 Ocak Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan  festival tüm yurdu yasa boğan şehit haberleri sonrası ertelenmişti. Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Bodrum Hamsi Festivali’nin bu yıl 8.si düzenlenecek. Festival bu hafta sonu 11 Şubat Pazar günü Bodrum İskele Meydanında gerçekleştirilecek.

voyage otel

 

Tonlarca hamsinin pişirilerek ücretsiz olarak dağıtılacağı festivalin organizasyon çalışmaları kapsamında Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer ÇELİK “Bu yıl gerçekleştireceğimiz festival için çok detaylı bir çalışma yaptık. Dernek Yönetimi olarak Bodrum Belediyesi’nin de desteği ile iş bölümü yaparak festivalin öncesi ve sonrası için tüm detayları planlıyoruz. Festivalimize katılanların keyifli zaman geçirmesi için çalışıyoruz.” dedi. Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Bodrum Belediyesi’nin desteği ile organize edilen Hamsi Festivali’nin bu yıl çok daha eğlenceli geçmesi bekleniyor. Festival alanında oluşturulacak stantlarda yöresel ürünlere de yer verileceği ve katılımcıların yöresel ürünleri de satın alma fırsatı olacağı belirtiliyor.q a.

 

Bu yılki festivalin sanatçı kadrosunda ise; Hülya POLAT, Erol ŞAHİN, Nihat YILMAZ, Safa TATOĞLU, Süleyman GÜLTEN, Emre YETİMOĞLU bulunuyor. Festivalin sunuculuğunu ise geçen yılki gibi Murat KURT’un yapacağı belirtildi. Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer ÇELİK “Hamsi Festivalinin bu sene çok daha iyi geçmesi için çok iyi bir program hazırladıklarını, Karadeniz’den tonlarca hamsi getirteceklerini ve getirilen hamsilerin pişirilerek ücretsiz olarak katılımcılara dağıtılacağını belirtti. Tüm vatandaşlarımızı 11 Şubat 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek (Stantlar sabah saatlerinde aktif olacak, konserler saat 11.00-12.00 gibi başlayacaktır.) 8.Bodrum Hamsi Festivaline davet ediyorum.” dedi.