POLİTİKA Haber Girişi : 26 Ağustos 2021 12:57

‘30 Ağustos mücadele ve zafer ruhu’

‘30 Ağustos mücadele ve zafer ruhu’
DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet BİLLORER, Zafer Bayramı nedneiyle bir mesaj yayımladı.  BİLLORER, mesajında zafer nedeniyle gururlu olduklarının altını çizdi. 

 

voyage otel

DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet BİLLORER, Zafer Bayramı nedneiyle bir mesaj yayımladı.  BİLLORER, mesajında  “26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta tarihimize altın harflerle yazılan, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’ni, 99. yıldönümünde aynı heyecan ve gururla kutluyoruz. Bu zaferin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ sözü, İzmir’de başlayan Anadolu’nun işgal sürecinin yine İzmir’de, tam bağımsızlıkla son bulmasını sağlamış ve Cumhuriyetimize ulaşan aydınlık yolu açmıştır” ifadelerini kullandı.

 

‘Ata’nın dehası’


Mesajında şehit ve gazileri de unutmayan BİLLORER,  “Tek bir saniye dahi düşünmeden hayatlarını bu zorlu yola adayan, imkânsızı başaran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Dünya liderlerinin önünde saygıyla eğildiği, ismi karşısında hayranlık duyduğu Atatürk’ün büyük dehası etrafında toplanan mücadele ruhunun gücünü bizlere yeniden hatırlatan, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı. 

 

"TÜRK CUMHURİYETİ'NİN TEMELİ BURADA SAĞLAMLAŞTIRILDI"

 

BİLLORER, mesajında şu ifadelerle devam etti; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Büyük Önder Atatürk, Büyük Zafer'den tam iki yıl sonra, 30 Ağustos 1924'te, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı'nın temel atma törenine katılmak üzere Zafertepe Çalköy'e geldi.

 

Törene katılanlara iki yıl öncesini hatırlatan Atatürk, Büyük Zafer'i şu cümlelerle anlattı:

 

''Afyonkarahisar-Dumlupınar Meydan Savaşı ve onun son parçası olan 30 Ağustos Zaferi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, çok parlak zaferlerle doludur ama Türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil dünya tarihine yeni bir adım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbellidir ki yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. Türk ulusu burada kazandığı zaferle, açığa vurduğu gücü ve istemiyle, bu belli gerçeği bir kere daha tarihin bağrına çelik kalemle koymuş bulunuyor.''