EKONOMİ Haber Girişi : 21 Ocak 2021 15:41

 150 pounda 7 gece Bodrum tatili

Korona sonrası talebi canlandırmak paket turların arayışları sürüyor.  Piyasaları canlandırma için aralarında Bodrum’un da bulunduğu çok sayıda destinasyonda, 7 gece-oda kahvaltı tatilin fiyatı 150 pounddan başlıyor.

2021 sezonunu kurtarmak içim mücadele eden İngiltere turizm sektörü, normal şartlarda erken rezervasyonların en yüksek olduğu dönemde talebi canlandırmak için fiyatlarda indirime gitti. Ortalama fiyatlar yüzde 10 düşerken, kimi yerlerde (Portekiz-Algarve) fiyat düşüşü yüzde 54'ü

radisson ilanı

Akdeniz çanağında Korfu, Girit, Costa Daurada, Costa Brava ve Bodrum'da fiyatlar oda-kahvaltı 7 gece 150 pounda kadar düştü.

 

En popüler destinasyon Girit

Tatil fiyatı karşılaştırma sitesi TraveSupermarket üzerinden geçen yılın aynı dönemiyle yapılan kıyaslamaya göre, 2021 yaz dönemi için 7 gecelik tatil aramalarında en popüler destinasyon, fiyatlarda yüzde 10 düşüş yapan Girit oldu.

 

Tenerife’de fiyatlar yüzde 13 düştü

 

İkinci sırada ise fiyatlarda yüzde 13 indirim yapan Tenerife yer aldı. Tenerife'i Maldivler, Mayorka, Dubai, Barbados, Paris / Disneyland Paris, Santorini, Cancun ve Las Vegas takip ediyor.

TravelSupermarket endüstri analisti Emma Coulthurst, en popüler destinasyonlar arasında altı tanesinin düşük koronavirüs vaka sayısına sahip adalar olmasının tesadüf olmadığına dikkat çekti.

Emma Coulthurst, açıklamalarının devamında şu noktaların altını çizdi:

 

Tatil karşılaştırmaları ve rezervasyonlar artıyor

 

''Aramaların daha çok mayıstan sonraki tarihlere odaklandığını görüyoruz. Geçen hafta sonu aramalarda bir artış görüldü. Aşılanan insan sayısı ve aşı merkezi sayısı arttıkça, tatil fiyatı karşılaştırma aramaları ve rezervasyonlar artıyor.

 

Turizm Güncel'in haberine görei, İnsanların tatil için araştırma yaptıkları en popüler aylar ise mayıs, haziran ve temmuz. Kısa mesafeli plaj tatili aramalarında üst sıralarda yer alan destinasyonlar ise İspanya, Türkiye ve Yunanistan.

Yaz tatili için en iyi paket tatil fiyatları sunan Girit, sunduğu fiyatlarla ilk beşte. Girit 2021 yaz tatili için çok iyi fiyatlar sunuyor. Geçtiğimiz yılın büyük bir kısımında karantina listesinin dışında kalan Girit, bu nedenle listede bu denli güçlü bir konuma sahip.''

Öte taraftan HolidayExtra, yapılan her 5 rezervasyondan birinin mayıs ayına dönük olduğunu açıklarken, holidaycottages.co.uk üzerinden alınan rezervasyonların bir önceki haftaya göre yüzde 85 arttığı kaydedildi.