• Nevavprestij
SPOR Haber Girişi : 01 Ağustos 2023 13:19

12 yaş erkek tenis Milli Takımları Bodrum’da buluştu

12 yaş erkek tenis Milli Takımları Bodrum’da buluştu
12 yaş erkek tenis Milli takımları, Avrupa Yaz Kupası eleme turnuvasında Bodrum’da buluştu. 8 ülkenin milli takımları 4 gün boyunca şampiyonaya katılmak için kıyasıya mücadele etti.

Bodrum Tenis İhtisas Kulübü, çok önemli bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. 10-13 Ağustos tarihleri arasında Fransa’nın Dijon kentinde düzenlenecek olan Avrupa Yaz Kupası elemeleri için 8 ülkenin 12 yaş erkek milli takımı, Bodrum’da ki turnuvada bir araya geldi. Türkiye, İspanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan ve Letonya’dan toplam 24 milli tenisçi, 4 gün süren turnuvada kıyasıya mücadele etti. 4’er takımdan 2 grup halinde gerçekleşen turnuvada, gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar finalde karşı karşıya geldi. Milli Takım antrenörleri kaptan Ali Polat, Serhat Edis ve Berk Iliescu’nun çalıştırdığı, Bekir Devran Esendağlı, Talha Emin Bulut ve Arda Köseoğlu’ndan oluşan Türk Milli Takımı, gruptan birinci çıkmasına rağmen finalde İspanya’ya kıl payı elenmenin üzüntüsünü yaşadı.

voyage otel

 

Final maçları sonucunda Türkiye’yi eleyen İspanya ile, İtalya’yı eleyen Macaristan, Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Yaz Kupası’na gitmeye hak kazandı.

 

GELECEĞİN YILDIZLARI BODRUM’DA BULUŞTU

 

Dünya tenisinde söz sahibi ülkelerin 12 yaş milli takımlarının Bodrum’da buluşmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Bodrum Tenis İhtisas Kulübü başkanı Erkan Edis; “4 gün süren bu anlamlı turnuvada geleceğin yıldızları olacak 24 tenisçi Bodrum’da buluştu. Kulüp olarak sporcuları, antrenörleri ve ailelerini ağırlamak bizleri mutlu etti. Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Oktay Dumruk da bizleri hiç yalnız bırakmadı ve hep destek oldu. Düzenlediğimiz turnuvalarla Bodrum’u tenisle de dünyaya tanıtıyoruz. Başta Türkiye Tenis Federasyonumuz olmak üzere, turnuvada görev yapan baş hakem ve hakemlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Turnuva sonunda düzenlenen ödül töreninde kupa ve madalyaları sporculara Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk verdi. Dumruk Bodrum’da böyle bir turnuva düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, katılan milli takım sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti.