• mesa
EGE Haber Girişi : 26 Temmuz 2022 14:21

Bodrum’da bir garip gayrimenkul olayı! Sattıkları evi işgal ettiler!

Bodrum'da Ahmet Serin adlı vatandaşın satın aldığı ev, Sebahattin Girgin ve eşi olduğu iddia edilen Habibe Özdemir tarafından işgal edilerek kendisine verilmedi.  Üstelik ev Sebahattin Girgin, tarafından günü birlik olarak kiraya verilmiş durumda

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde  yaşayan Ahmet Serin adlı vatandaş,  şarkıcı Kibariye’ye ait evi, hacizli olduğu bankadan satın aldı. Evi satın aldıktan sonra tapusunu oğlu Ümit Serin üzerine kaydeden Ahmet Serin, iki yıl geçmesine rağmen bir türlü evine kavuşamadı. İddiaya göre Ahmet Serin'in satın aldığı ev  Sebahattin Girgin ve eşi olduğu iddia edilen Habibe Özdemir tarafından kendisine verilmedi. 

radisson ilanı

 

Satın aldığı evin işgal edilmesi üzerine  Ahmet Serin, Bodrum Cumhuriyet Savcılığına evin kendisine tahsis edilmesi ve ilgililer hakkında da suç duyurusunda  bulundu.

 

İşgal iddası Serin’in verdiği suç duyurusu dilekçesine şöyle anlatıldı: Bodrum Yalıkavak Mahallesi’nde bulunan ve şarkısı Kibariye’ye ait olan eve borçlar nedeniyle bir özel banka tarafında haciz konuldu. Daha sonra satışı çıkarılan ev Ahmet Serin tarafından satın alındı. O sırada Kibariye’nin kendisine borcu olduğunu iddia eden Sebahattin Girgin evde oturuyordu. Satın alma işleminden sonra Ahmet Serin ve evde oturan Sebahattin Girgin ve eşi Habibe Özdemir arasında evden çıkmaları için anlaşma sağlandı.

 

Hazırlanan anlaşma protokol ile Ahmet Serin, evden çıkmaları karşılığında Sebahattin Girgin ve eşi olduğu iddia edilen Habibe Özdemir'e 750 bin tl ödedi. Ahmet Serin 750 bin tl’yi Habibe Özdemir'in  banka hesabına yatırdı. Ödemesi sonrası evi boşaltan Sebahattin Girgin ve eşi olduğu iddia edilen Habibe Özdemir, Ahmet Serin’e iftira atarak ceza evine girmesine neden oldular. Ahmet Serin, cezaevindeyken ikili yeniden eve taşındılar.

 Sebahattin Girgin ve eşi olduğu iddia edilen Habibe Özdemir evde bir süre yaşadıktan sonra evi Filiz Toraman, adlı emlakçı aracılığıyla yaz aylarında günlük olarak kiraya verdiler.

 

Cezaevinde çıkan Ahmet Serin, evin boşaltılması için 3 tane suç duyurunda bulundu. Son olarak geçtiğimiz hafta polisler eşliğinde eve giden Ahmet Serin, yeni kiracılarla karşılaştı. 

 

Bunun üzerine tutanak tutturan Ahmet Serin, Sebahattin Girgin, Habibe Özdemir, Taner Keleoğlu, Özlem Aydemir, Filiz Toraman hakkında ‘Hakkı olmayan yeri işgal, Konut dokunmazlığı, Mala zarar verme, Nitelikli dolandırıcılık, Özel belgede sahtecilik ve tehdit’ suçlamasında şikayette bulundu.

 

Suç duyurusu sonrası yaşanlara ilişkin konuşan  mağdur Ahmet Serin, Deniz Alp isimli şahısın da Sabahattin Girgin ile birlikte hareket ettiğini söyledi. İkilinin Bodrum’da bu yolla bir çok gayrimenkulu işgal ettiklerini söyleyen Serin, şikayeti sonrası Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında Deniz Alp'ın ‘sahtecilik’ iddiasıyla tutuklandığını bilgisini de paylaştı.

 

Söz konusu eve ilişkin daha önce de Sebahattin Girgin, Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık tarafından dolandırıldığını öne sürmüş ve “4.5 milyon TL’ye bana ev sattılar. Tapuyu bir türlü alamadım. Ev daha sonra başkasına satıldı” ifadelerini kullanmıştı.